Tarashe Telegram
سر خط خبرها

امکان خرید نسخه چاپی ویکی پدیا در 7500 جلد 700 صفحه ای فراهم شد 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۸ تير ۱۳۹۴ - 10:00 بازدید : 1139 بار
امکان خرید نسخه چاپی ویکی پدیا در 7500 جلد 700 صفحه ای فراهم شد

بدون شک دانشنامه ویکی پدیا به عنوان بزرگترین دانشنامه چند زبانه بشری مطرح است. این دانشنامه بزرگ که به همت کاربران آنلاین از سراسر دنیا گسترش یافته است در نسخه انگلیسی خود در حدود 5 میلیون مقاله دارد. حال فردی به نام Michael Mandiberg و تیم همراهش تصمیم دارند کل مقالات انگلیسی این دانشنامه را در قالب 7500 جلد کتاب 700 صفحه ای چاپ و عرضه نمایند.

پیش از این یک دانشجوی انگلیسی به نام Rob Matthews در سال 2012 چند صد مقاله مهم و کامل ویکی پدیا را چاپ کرده بود که نتیجه آن یک کتاب قطور به قطری حدود یک متر بوده است. اما Michael Mandiberg و دوستانش قصد دارند نسخه کامل ویکی پدیا را چاپ و عرضه کنند. در حال حاضر مراحل انجام این پروژه در گالری Denny به نمایش گذاشته شده است اما بناست پس از پایان مراحل چاپ شروع کتاب از طریق سرویس فروش کتاب موسوم به Lulu آغاز شود و کاربران می توانند جلدهای مختلف این کتاب را به تنهایی سفارش داده و تحویل بگیرند.

سرویس ویکی پدیا با فراهم ساخت امکان دریافت مقالات به صورت نسخه PDF و آماده چاپ کمک بسزایی به کاربران جهت چاپ مقالات مختلف موجود بر روی این وب سایت کرده است.

در ادامه تصاویری از کتاب قطور با قطر یک متر Rob Matthews و همچنین Michael Mandiberg و تیم همراهش در کنار جلدهای مختلف چاپ شده از ویکی پدیا را برای شما آماده کرده ایم. پس با ما همراه باشید ...

wikipedia-book.jpg

wikipedia-print.jpg

wikipedia-books.jpg

wikipedia-book-index.jpg

print-wikipedia.jpg

منبع labnol
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.