Tarashe Telegram
سر خط خبرها

با Delicious به لینک‌های مورد علاقه خود نظم دهید 1

نویسنده : هیوا امیری تاریخ : ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - 13:18 بازدید : 1596 بار
با Delicious به لینک‌های مورد علاقه خود نظم دهید

در دنیای بزرگ اینترنت پیدا کردن راهی برای نگهداری و به اشتراک گذاری لینک های مورد علاقه بسیار دشوار است. بعضا شاید تلاش کرده ایم با اضافه کردن یک لینک به لیست مورد علاقه آن را برای مراجعات بعدی ذخیره کنیم ولی به مرور زمان با زیاد شدن تعداد لینک های مورد علاقه، عملا پیدا کردن لینکی خاص که از قبل ذخیره کرده ایم غیر ممکن می‌شود. 

خوشبختانه امروزه با وجود برخی نرم افزار ها و سایت های ذخیره لینک عمل ذخیره و جستجو میان لینک های مورد علاقه راحت تر شده است. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از بهترین های این زمینه آشنا سازیم.

delicious.com یک شبکه اجتماعی به منظور نگه داری و به اشتراک گذاری لینک ها ایجاد شده است. شما می توانید با مراجعه به این سایت بوسیله حساب گوگل، فیسبوک و یا تویتر خود اقدام به ثبت نام کرده و برای خود حساب ایجاد کنید. برای ذخیره لینک می توان افزونه مخصوص delicious.com را دانلود و بر روی مرور گر خود نصب نمایید.

در هر صفحه ای که هستید به منظور ذخیره لینک، کافی است بر روی آیکن افزونه کلیک کرده و لینک را ذخیره کنید. به هنگام ذخیره لینک، می توانید عنوان لینک را عوض کنید و به لینک خود برچسب های خاصی نسبت دهید. در ادامه، عمومی و یا خصوصی بودن لینک را نیز می توانید تغییر دهید.

زدن برجسب به لینک ها به جستجو و دسته بندی آنها بسیار کمک می کند. برای مثال لینکی را که دارای برچسب " موبایل " است، می توان به راحتی و با جستجوی کلمه " موبایل " پیدا کنید. 

پس از مدتی که لینک های خود را ذخیره کردید، delicious به صورت هوشمند علایق شما را تشخیص داده و در قسمت Discover در پنل کاربری سایت، لینک هایی را که قبلا توسط کاربران دیگر ثبت شده اند و با علایق شما سازگارند به شما پیشنهاد می دهد. همچنین شما در همین قسمت می توانید به انتخاب خود، برچسب های مورد علاقه خود را دنبال کنید.

delicious.com-panel.jpg

در قسمت Network از پنل کاربری می توانید سایر دوستان و یا اشخاص خاصی را که از delicious استفاده می کنند دنبال کنید. دنبال کردن دوستان به منظور مشاهده لینک هایی است که دوستانتان آنها را به صورت عمومی ذخیره کرده اند. همانطور که در بالا گفته شد، سیاست محرمانگی ذخیره لینک ها به دو صورت عمومی و خصوصی است. لینک های عمومی شما برای همه اشخاصی که به پروفایلتان می آیند قابل مشاهده است. لینک های خصوصی نیز فقط برای شخص شما قابل نمایش است.

در قسمت MyLinks در پنل کاربری، می توانید لینک هایی را که تابحال ذخیره کرده اید مشاهده کنید، بر اساس برچسب دسته بندی کنید و یا لینک های خصوصی و عمومی را در دو دسته جداگانه مشاهده کنید.

در قسمت Search می توانید بر اساس برچسب، عنوان، کاربر و یا هش تگ خاصی میان لینک های خود جستجو کنید.

یکی از امکانات مفید delicious که در قسمت Settings قرار دارد، امکان انتقال Bookmark فعلی در مرورگر به delicious است، پس دیگر نگران ذخیره تک تک Bookmarks خود در delicious نباشید.

تمامی ارتباط شما با سرورهای delicious، به صورت رمز نگاری شده انجام می شود . این امر باعث اعتماد بیشتر کاربران به این سایت می شود.

منبع Tarashe
نویسنده
تصویر Hiwa

هیوا امیری هستم و فعلا دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات ! بیشتر به مجازی سازی و شبکه های کامپیوتری علاقه دارم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
سیما
سیما 23 تير 1393 - 10:00

سلام سایت خوبی بود ولی مطالبشو بیشتر کنید