Tarashe Telegram
سر خط خبرها

Marvell کنترلر دو خطی SATAe برای SSDها معرفی می کند 0

نویسنده : مانی محتشم تاریخ : ۲ خرداد ۱۳۹۳ - 16:40 بازدید : 1040 بار
Marvell کنترلر دو خطی SATAe برای SSDها معرفی می کند

SATA Express یکی از تکنولوژی هایی است که امسال در کانون توجه علاقه مندان و کاربران حرفه ای قرار گرفته است. در واقع این استاندارد برای اولین بار در سال 2011 مطرح شد و دو سال بعد نیز به تثبیت رسید. در چند هفته ای که گذشت با معرفی مادربوردهایی با چیپ های جدید اینتل دیدیم که تکنولوژی مذکور کاربردی شده و در آینده در دسترس کاربران خواهد بود.

به نظر می رسد حداقل تا ماه آینده این مادربوردها به بازار عرضه نخواهد شد اما این مانعی بر سر راه شرکت هایی چون Marvell نشده است و این شرکت کنترلری برای SSDها بر پایه PCI Express طراحی کرده است که ادعا می کند عملکرد آن ها را بهبود داده است. این کنترلر با شماره مدل 88SS1083، پهنای باند درگاه PCI Express 2.0 را تا دو برابر افزایش داده است و داده را با سرعت 1GB/s انتقال می دهد. چیپ Marvell همچنین از SRIS یا همان Separate Refclock with Independent SSC پشتیبانی می کند. تکنولوژی که از یک مولد پالس ساعت جداگانه به جای سیگنال های هماهنگ سازی PCI Express بر روی کابل SATAe استفاده می کند.

همانگونه که گفته شد، این تکنولوژی با چیپ ست های نسل نهم اینتل هم خوانی دارد ولی ظاهرا تا اواخر امسال این تکنولوژی را بر روی هیچ مادربوردی نخواهیم دید.

منبع techspot
نویسنده
تصویر Mani

مانی محتشم هستم. دانشجوی رشته IT که تو دوران تحصیلم علاقه زیادی به سخت افزار کامپیوتر پیدا کردم و خوشحال از اینکه بتونم اخبار و مطالب مربوط به سخت افزار کامپیوتر رو در اختیار بقیه قرار بدم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.