Tarashe Telegram
سر خط خبرها

برنامه LastPass هک شد ! 0

نویسنده : سینا حقیقت تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - 14:04 بازدید : 721 بار
برنامه LastPass هک شد !

برنامه LastPass به عنوان یکی از معروف ترین و برترین نرم افزارهای ذخیره و مدیریت رمزهای عبور بر روی پلتفرم های مختلف همچون دسکتاپ و موبایل و همچنین برای سیستم عامل های مختلف و مرورگرهای اینترنتی امروز در ایمیلی به کاربران خود از ردگیری فعالیت های مشکوکی بر روی سرورهای این شرکت خبر داده است. این شرکت ضمن پوزش از کاربران خود خواسته است تا هرچه سریع تر نسبت به تغییر رمزعبور اصلی برنامه و همچنین رمزهای عبور ذخیره شده بر روی این سرویس اقدام نمایند. البته بنابر گزارشات منتشر شده از سوی شرکت LastPass این فعالیت های مشکوک و احتمال لو رفتن رمزهای عبور کاربران تنها یک گمانه زنی است و این شرکت همچنین اعلام کرده است که از الگوریتم رمزنگاری قدرتمندی برای رمزنگاری اطلاعات کاربران بر روی سرورهای خود بهره می برد که احتمال رمزگشایی داده ها حتی در صورت نفوذ به سرورهای شرکت نیز کار آسانی نیست.

با همه این تفاسیر اگر شما هم از کاربران سرویس LastPass هستید احتمالا امروز با ایمیل این شرکت در Inbox خود روبرو شده اید. توصیه می شود در به منظور رعایت جوانب احتیاط در قدم اول رمز اصلی برنامه را تغییر دهید و در صورت مشاهده فعالیت های مشکوک از سوی اکانت شما در سایت های دیگر حتما نسبت به تغییر رمزعبور کلیه رمزهای ذخیره شده بر روی این سرویس اقدام کنید.

منبع Engadget
نویسنده
تصویر Sina70

سینا حقیقت هستم. دانشجوی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک ، تخصص اصلی من در زمینه توسعه وب و طراحی رابط کاربری برای وب سایت ها می باشد .

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.