Tarashe Telegram
سر خط خبرها

بلک بری احتمالا گوشی مجهز به سیستم عامل اندروید عرضه می کند 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - 20:17 بازدید : 795 بار
بلک بری احتمالا گوشی مجهز به سیستم عامل اندروید عرضه می کند

شرکت کانادایی BlackBerry که گوشی های تولیدی آن به امنیت بالا در انتقال داده ها معروف هستند و به عنوان برند اصلی و مورد تایید بسیاری از سازمان های امنیتی کانادا و آمریکا از گوشی های تولیدی این برند استفاده می شود دارای سیستم عامل اختصاصی این شرکت با نام BlackBerry است که آخرین نسخه آن نسخه 10 می باشد. اما گویا مشکلات مالی فراوان و در سال های اخیر و همچنین نبود اپلیکیشن های کافی و مناسب برای سیستم عامل این شرکت باعث شده است که شرکت بلک بری به فکر استفاده از سیستم عامل اندروید در گوشی های خود بی افتد. این تصمیم در حالی اتخاذ می شود که در سه ماهه نخست سال 2015 تنها 1 درصد از فروش گوشی های هوشمند در جهان و 1.5 درصد از میزان فروش گوشی های هوشمند در کشور آمریکا متعلق به برند بلک بری بوده است.

با آنکه نسخه 10 سیستم عامل بلک بری به صورت هماهنگ با اپلیکیشن های اندروید عرضه شده بود و بسیاری از اپلیکیشن های اندرویدی قابلیت نصب بر روی این سیستم عامل را داشتند اما گویا این سیاست نیز کارساز نبوده است و اکنون بلک بری تصمیم دارد گوشی با سیستم عامل اختصاصی اندروید عرضه نماید. البته احتمال می رود شرکت بلک بری بدون همکاری با گوگل و با استفاده از نسخه متن باز این سیستم عامل اندروید را برای گوشی های خود شخصی سازی نماید و ساز و کارهای امنیتی آن را بهبود بخشد که در این صورت کاربران این گوشی ها به فروشگاه گوگل پلی دسترسی نخواهند داشت و تنها قادر به دانلود اپلیکیشن از فروشگاه رسمی بلک بری خواهند بود. مشابه این وضعیت در کتابخوان های Kindel شرکت آمازون نیز وجود دارد و کاربران این کتابخوان های اندرویدی تنها قادر به دانلود اپلیکیشن از فروشگاه آمازون هستند.

منبع PCWorld
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.