Tarashe Telegram
سر خط خبرها

عرضه هارد دیسک های 5 ترابایتی توسط توشیبا 0

نویسنده : مانی محتشم تاریخ : ۱ خرداد ۱۳۹۳ - 12:35 بازدید : 1066 بار
عرضه هارد دیسک های 5 ترابایتی توسط توشیبا

امروزه با گسترش شبکه های جهانی و انتقال پردازش ها بر روی سرورهای قدرتمندتر و همچنین ذخیره داده ها بر روی سرورها، نیاز به به دستگاه های ذخیره سازی با کارآیی و حجم بالا را بیش از پیش مطرح کرده است. در این راستا، شرکت توشیبا هارددیسک های سری MC خود را معرفی کرده است. اولین سری از هاردهای با ظرفیت بالای توشیبا برای سیستم هایی با حجم اطلاعاتی زیاد و سرورهایی با پشتیبانی از برنامه های Cloud طراحی شده است.

بیشترین ظرفیت ممکن در این سری 5 ترابایت است. این هارد 3.5 اینچی است و با 7200 دور در دقیقه چرخش، آن را تبدیل به یکی از مناسب ترین گزینه ها برای سیستم های پردازشی Cloud کرده است. در سری MC توشیبا علاوه بر ظرفیت 5 ترابایتی هاردهایی با ظرفیت 2TB، 3TB، 4TB نیز قرار دارند.

در سری MC هر پلاتر ظرفیتی برابر با یک ترابایت را دارد و دستیابی به این فضا با به کارگیری فضاهای خالی و کاهش بار عملیاتی ممکن شده است. ظرفیت ساتا نیز بهبود یافته است و برای اداره فضای هارد دیسک به فضای کمتری نیاز است. همچنین در مقایسه با هاردهای نسل قبل مصرف برق کمتری دارد و خنک تر عمل می کند.

Don Jeanette مسئول بخش مارکتینگ ذخیره سازهای توشیبا میگوید:

" مشتری ما نیازمند کارآیی بهتر و ظرفیت بالا برای سرورهای Cloud است و هاردهای 5 ترابایتی با 7200 دور در دقیقه پاسخ گوی نیاز آنهاست. "

toshiba-5tb-hdd.jpg

نویسنده
تصویر Mani

مانی محتشم هستم. دانشجوی رشته IT که تو دوران تحصیلم علاقه زیادی به سخت افزار کامپیوتر پیدا کردم و خوشحال از اینکه بتونم اخبار و مطالب مربوط به سخت افزار کامپیوتر رو در اختیار بقیه قرار بدم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.