Tarashe Telegram
سر خط خبرها

بهبود محسوس مصرف باتری در Android M 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - 13:52 بازدید : 724 بار
بهبود محسوس مصرف باتری در Android M

نسخه جدید اندروید با نام Android M دارای امکانات و ویژگی های جدیدی است که همگی در جهت رفع مشکل مصرف سریع شارژ گوشی های هوشمند تهیه و تدارک دیده شده اند. از جمله امکانی با نام Doze که در صورت بی حرکت ماند گوشی به مدت زمان مشخصی دستگاه به خواب عمیقی فرو می رود و به نوعی می توان گفت Hibernate می شود و در صورت تکان خوردن گوشی، گوشی مجددا به حالت آماده به کار در می آید این حالت به خودی خود مدت زمان آماده به کار گوشی های اندرویدی را دو برابر افزایش می دهد. همچنین امکان دیگری با نام App Standby نیز برای اندروید M در نظر گرفته شده است که در صورت جدا شدن گوشی شما از شارژ به صورت اتوماتیک و بر اساس تنظیمات این برنامه، از ارائه اینترنت به اپلیکیشن هایی که به صورت پیوسته در پس زمینه سیستم عامل درخواست اینترنت می کنند جلوگیری می شود.

حال به منظور تست میزان کارایی این دو امکان دو گوشی نکسوس 5 یکی مجهز به اندروید 5.1.1 و دیگری مجهز به نسخه توسعه دهندگان Android M با شارژ کامل در حال آماده باش رها شده اند و جالب است که پس از 8 ساعت گوشی مجهز به اندروید 5.1.1 حدود 4% باتری مصرف کرده بود و این مقدار برای گوشی مجهز به اندروید M تنها 1.5% بوده است !

در ادامه این روند جالب است بدانید که دستگاه مجهز به اندروید آب نبات چوبی توانست 200 ساعت در حالت آماده باش روشن بماند در حالی که این رقم برای گوشی مجهز به اندروید M به 533 ساعت رسید که در نوع خود واقعا بی نظیر و عالی است ! حال آنکه نسخه آزمایش شده نسخه نهایی و عاری از باگ و مشکل اندروید M نبوده و در زمان عرضه نهایی این سیستم عامل ممکن است افزایشی حتی بیش از 2.7 برابر نیز در طول عمر باتری گوشی های هوشمند شاهد باشیم.

android-m-nexus5-battery-usage.png

منبع PhoneArena
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.