Tarashe Telegram
سر خط خبرها

رونمایی اینتل از پورت Thunderbolt 3 با طعم USB-C 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - 16:44 بازدید : 1183 بار
رونمایی اینتل از پورت Thunderbolt 3 با طعم USB-C

USB-C که یک اتصال پرسرعت و نوظهور به شمار می رود امسال در تجهیزات و گجت هایی همچون مک بوک جدید شرکت اپل و همچنین کروم بوک های جدید شرکت گوگل مورد استفاده قرار گرفت. اما در این میان پورت پرسرعت تاندربولت که سالهاست کاربران مک بوک ها با آن آشنا هستند با ورود USB-C رو به فراموشی بودند که شرکت اینتل با معرفی پورت جدیدی با ترکیب تاندربولت و USB-C جامعه فناوری اطلاعات را متحیر ساخت !

این پورت مافوق سریع قادر است سرعت انتقال داده ای معادل 40 گیگابیت در ثانیه را برای کاربران فراهم سازد که در نوع خود سرعت چشمگیر و بی نظیری است. برای مثال در مقام مقایسه اگر بگوییم پورت های پرسرعت USB 3.1 تنها قادر به انتقال 10 گیگابیت بر ثانیه اطلاعات هستند می توانید به سرعت بالای این پورت پی ببرید. اما با ترکیب تاندربولت و USB-C که منجر به پیدایش Thunderbolt 3 شده است ظاهر هر دو پورت یعنی USB-C و تاندربولت 3 کاملا شبیه به هم خواهد شد و تنها نقطه تفاوت این دو پورت در کابل اتصال دهنده خواهد بود که گویا بر روی کابل پورت تاندربولت 3 تصویر نماد برق یا صاعقه دیده می شود. پیشبینی می شود سال 2016 شاهد اولین سری از گجت های مجهز به تاندربولت 3 باشیم. برای مقایسه سرعت پورت های مختلف در ادامه با تراشه همراه باشید ...

thunder-3-incl-usb-c.jpg

منبع theverge
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.