Tarashe Telegram
سر خط خبرها

دست دوستی اپل و گوگل ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 13:49 بازدید : 706 بار
دست دوستی اپل و گوگل !

درگیری های حقوقی بین غول های دنیای فناوری اطلاعات و تولید کنندگان مطرح قطعات دیجیتالی و گجت های الکترونیکی مانند موبایل، لپ تاپ، تبلت و ... جرو خبرسازترین و جنجالی ترین مطالب سال های اخیر دنیا می باشد. خبرهایی از قبیل شکایت اپل از سامسونگ، شکایت سامسونگ از اپل، شکایت موتورولا از اپل و بالعکس ! این شکایات گاه بی اساس خوانده شده اند و گاه موجب وارد آمدن ضربه سنگینی بر پیکر رقیب نیز بوده است ! گاهی فروش محصولات یک شرکت در یک کشور و یا در تعدادی ایالت خاص ممنوع شده است و ضررهای مادی فراوانی به شرکت تولید کننده آن محصول وارد شده است.

یکی از جنجالی ترین درگیری ها نیز شکایت شرکت موتورولا از اپل به دلیل استفاده شرکت اپل از اختراعات سخت افزاری این شرکت در زمینه 3G و شکایت مقابل اپل از موتورولا به دلیل استفاده بی اجازه موتورولا از اختراعات نرم افزاری شرکت اپل بوده است. این شکایت ها که در سال 2010 آغاز شد حتی در سال 2011 موجب ممنوعیت فروش گوشی های iPhone 3G در کشور آلمان گردید.

این شکایت ها با خریده شدن شرکت موتورولا به قیمت 12.5 میلیارد دلار توسط گوگل مسیر جدیدی به خود گرفتند. شرکت گوگل که به طمع مالکیت حق اختراعات فراوان شرکت موتورولا حاضر به پرداخت مبلغ هنگفتی برای خرید این شرکت شده بود پس از مدتی به دلیل ناکامی در استفاده از این اختراعات و بی ارزش قلمداد کردن آنها شرکت موتورولا را ( البته بدون واگذاری واحد تحقیقات موتورولا ) با قیمت 2.5 میلیارد دلار به شرکت لنوو واگذار نمود.

پس از گذشت سال ها از تشکیل این پرونده های شکایت، حال دو شرکت گوگل ( صاحب مرکز تحقیقات شرکت موتورولا ) و شرکت اپل موافقت کرده اند تا به دور از جنجال های متداول اقدام به همکاری در زمینه بهبود اختراعات یکدیگر نمایند.

نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.