Tarashe Telegram
سر خط خبرها

برنامه نویسان چقدر مشتاق به تبدیل برنامه های خود به پلتفرم ویندوز 10 هستند ؟ 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۳ خرداد ۱۳۹۴ - 11:00 بازدید : 750 بار
برنامه نویسان چقدر مشتاق به تبدیل برنامه های خود به پلتفرم ویندوز 10 هستند ؟

چندی پیش شرکت مایکروسافت در کنفرانس خود موسوم به Build 2015 از دو SDK جدید رونمایی کرد که به برنامه نویسان برنامه های اندروید و iOS امکان می داد تا با چند کلیک ساده سورس کد برنامه های خود را به برنامه قابل استفاده در مجموعه ویندوز 10 تبدیل کنند. در واقع محیط ویندوز 10 یک محیط یونیورسال و یکپارچه است که شامل نسخه های موبایل، دسکتاپ، تبلت و گجت های پوشیدنی مجهز به ویندوز 10 می شود. شرکت مایکروسافت پروژه تبدیل برنامه های iOS به ویندوز را Islandwood و پروژه تبدیل برنامه های اندروید به ویندوز را Astoria نامیده است و امیدوار است به زودی برنامه نویسان بسیاری با عرضه رسمی ویندوز 10 برنامه های خود را با این پلتفر سازگار سازند اما حقیقت شاید چیزی فراتر از فکر مایکروسافت باشد.

از میان حدود 12 توسعه دهنده اپلیکیشن های موبایلی که با رویترز مصاحبه کرده اند تنها یک توسعه دهنده یعنی King.com خالق بازی Candy Crush که نسخه ویندوزفونی برنامه خود را نیز دارد از این طرح استقبال کرده است و سایر توسعه دهندگان اعلام کرده اند که هنوز علاقه ای به پورت برنامه های خود برای ویندوز 10 را ندارند. شاید نظرسنجی از 12 توسعه دهنده جامعه آماری بسیار کوچکی باشد و همچنین با توجه به عدم انتشار نسخه نهایی ویندوز 10 احتمالا بسیاری از توسعه دهندگان درک درستی از بازار کاربران این سیستم عامل در حالت یونیورسال ندارند و باید دید قواعد بازی پس از عرضه رسمی ویندوز 10 به نفع کدام یک از شرکت های فعال در این حوزه خواهد بود.

منبع technobuffalo
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.