Tarashe Telegram
سر خط خبرها

ویدیو : مشکل امنیتی در ساعت های Apple 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۲ خرداد ۱۳۹۴ - 17:00 بازدید : 673 بار
ویدیو : مشکل امنیتی در ساعت های Apple

ساعت های هوشمند اپل که فروش آنها به تازگی آغاز شده است و استقبال بی نظیری نیز از طرف طرفداران این محصول صورت گرفته است باعث شده است تا ساعت اپل در مدت زمان کوتاهی بتواند رکورد کلیه گجت های پوشیدنی را بشکند. اما اخیرا یک باگ امنیتی جالب در ساعت هوشمند اپل کشف شده است که به سارق این ساعت کمک می کند تا خود را به عنوان صاحب ساعت شناسانده و از ساعت هوشمند استفاده نماید و حتی پرداخت های مبتنی بر Apple Pay را از طریق این ساعت انجام دهد.

ساعت هوشمند اپل به گونه ای طراحی شده است که پس از بسته شدن بر روی دست از شما رمزعبور میخواهد و پس از وارد نمودن رمزعبور مادامی که ساعت به مچ دست شما بسته است شما به عنوان صاحب گوشی نیازی به ورود مجدد رمزعبور ندارید و تنها زمانی که ساعت را از مچ خود باز کنید پس از گذشت یک ثانیه ساعت مجددا قفل می شود و برای فعال شدن به ورود رمزعبور نیاز خواهد داشت. حال فرض کنید فردی به محض بازکردن ساعت از مچ دست شما انگشت خود را بر سنسور ویژه این عملکرد قرار دهد در این صورت ساعت قفل نشده و سارق به آسانی می تواند آن را به مچ دست خود بسته و از آن استفاده نماید. با آنکه این مشکل یک مشکل بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسد و احتمالا شرکت اپل در بروزرسانی های آینده خود این زمان یک ثانیه ای را به زمان کمتری نیز تقلیل دهد تا امکان هرگونه سوء استفاده ای تا حد بسیار زیادی از طریق این روش غیرممکن گردد. برای اطلاع از نحوه عملکرد این باگ امنیتی در ادامه با تراشه همراه باشید تا ویدیویی را در این زمینه مشاهده کنیم.

دانلود ویدیو
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.