Tarashe Telegram
سر خط خبرها

آموزش : نحوه فشرده و غیرفشرده سازی فایل ها در اندروید 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۱ خرداد ۱۳۹۴ - 17:22 بازدید : 9263 بار
آموزش : نحوه فشرده و غیرفشرده سازی فایل ها در اندروید

فایل های فشرده با فرمت ZIP به عنوان رایجترین فرمت فایل های فشرده قابل فشرده سازی و غیرفشرده سازی در دستگاه های اندرویدی هستند. به این منظور ما یک نرم افزار با نام ES File Explorer را به شما معرفی خواهیم کرد که امکانات بی نظیری در زمینه مدیریت فایل ها به کاربران می دهد و علاوه بر امکان مدیریت فایلها، بلوتوث فایل ها، ویرایش فایل های متنی و امکان اتصال به FTP دارای ابزار ویژه ی Extract و Compress سازی فایل ها نیز هست. به منظور یادگیری مراحل کار در ادامه با تراشه همراه باشید ...

ابتدا نرم افزار ES File Expolrer File Manager را از گوگل پلی و یا مارکت های دیگری همچون کافه بازار بارگزاری کرده و نصب کنید.

es_file_explorer_in_play_store.png

نحوه غیرفشرده سازی فایل های ZIP :

پس از نصب برنامه آن را اجرا کنید و از طریق منو سمت چپ به محل قرارگیری فایل فشرده خود مراجعه کنید و آن را انتخاب کنید.

opening_zip_file.png

در منوی پاپ آپ باز شده برنامه ES ZIP Viewer را انتخاب کنید تا فایل فشرده شما به وسیله ی این برنامه باز شود. اگر میخواهید همیشه فایل های فشرده ZIP شما بدون پرسش با برنامه ES ZIP Viewer باز شوند در پایین باکس گزینه Set as Default app را تیک بزنید.

selecting_zip_viewer.png

حال فایل های داخل فایل فشرده برای شما به نمایش گذاشته می شود. می توانید با انتخاب یکی از فایل ها و نگه داشتن انگشت خود بر روی آن برای چند ثانیه آن را به حالت انتخاب درآورید.

selecting_first_file.png

پس از انتخاب فایل اول می توانید از طریق گزینه "انتخاب همه" در بالای سمت راست کل فایل های درون فایل فشرده را به حالت انتخاب درآورید.

selecting_all_files.png

پس از انتخاب فایل های مورد نظر در پایین برنامه بر روی گزینه Extract کلیک نمایید تا فایل های شما به حالت غیر فشرده تبدیل شوند.

touching_extract.png

در پنجره پاپ آپی که ظاهر می شود شما می توانید از میان سه گزینه یک گزینه را برای محل تولید فایل های غیرفشرده انتخاب کنید. گزینه اول پوشه ای با نام فایل فشرده در همان محل قرار گیری فایل فشرده ایجاد کرده و فایل های غیرفشرده شده را داخل آن ذخیره میکند. گزینه دوم بدون ایجاد پوشه خاصی فایل های غیرفشرده شد را در مسیر حاضر ذخیره می کند و گزینه سوم به شما امکان انتخاب مسیری برای ذخیره فایل های غیرفشرده شده می دهد.

extract_selected_files_to.png

به همین راحتی فایل های شما از حالت فشرده خارج می شود و می توانید از آنها استفاده کنید.

نحوه فشرده سازی فایل ها :

برای فشرده سازی فایل ها نیز با استفاده از برنامه ES File Explorer می توانید برنامه را باز کرده و به مسیر مورد نظر که فایل های شما در آن مسیر قرار دارد بروید و فایل های مورد نظر خود را برای فشرده سازی انتخاب کنید.

clicking_more1.png

پس از انتخاب فایل های مورد نظر با گزینه More در گوشه پایین سمت راست این منو را باز کنید. و گزینه Compress را انتخاب کنید.

clicking_compress.png

با انتخاب گزینه Compress پنجره پاپ آپی برای شما باز می شود که از شما میخواهد نام فایل فشرده ای که بناست ایجاد شود و فرمت آن را از بین دو حالت ZIP یا 7z انتخاب کنید. با استفاده از Compress Level نیز شما می توانید میزان فشرده سازی را انتخاب کنید که به صورت پیشفرض در حالت Standard قرار دارد.

همچنین اگر میخواهید فایل فشرده شما در هنگام غیرفشرده سازی از کاربر رمزعبور درخواست کند فیلد Password را پر کنید. و در نهایت گزینه OK را انتخاب کنید.

touching_ok.png

با انتخاب گزینه OK فایل های شما در زمان کوتاهی به فایل فشرده ای واحد تبدیل می شود و در نهایت نیز مسیر ذخیره شدن فایل فشرده شده برای شما نمایش داده می شود که در همان مسیری است که شما در حال حاضر در آن قرار دارید.

archive_created.png

توجه داشته باشید که علاوه بر برنامه ES File Explorer برنامه های مختلف دیگری نیز برای اینکار وجود دارد. به عنوان مثال بر روی گوشی های اندرویدی سامسونگ برنامه ای به نام My Files و یا بر روی گوشی های ایسوس برنامه File Manager چنین کاری را برای شما انجام می دهند و نیازی به نصب برنامه جانبی دیگری نیست.

منبع How To Geek
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.