Tarashe Telegram
سر خط خبرها

سقوط موشک روسی حامل ماهواره ارتباطی مکزیک در سیبری 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - 17:37 بازدید : 1198 بار
سقوط موشک روسی حامل ماهواره ارتباطی مکزیک در سیبری

موشک Proton-M روسی حامل ماهواره ارتباطی کشور مکزیک که روز شنبه همین هفته از پایگاه فضایی بایکانور قزاقستان به سوی فضا پرتاب شده بود دقایقی پس از پرتاب در سیبری سقوط کرد ! تحقیقات برای یافتن دلیل اصلی سقوط این موشک در حال انجام است اما فعلا دلیل اصلی این اتفاق اعلام نشده است. روسیه که یکی از فعال ترین کشورها در برنامه های فضایی از زمان جنگ سرد تا کنون به شمار می رود علاوه بر انجام فعالیت های فضایی خود به عنوان کشور رابط برای انجام امور فضایی بسیاری از کشورها به شمار می رود و یکی از منابع اصلی درآمد این کشور از انجام امور فضایی سایر کشورهاست.

اما روسیه اخیرا در برنامه های فضایی خود با ناکامی های پی در پی زیادی مواجه بوده است که از دست رفتن یک سفینه باربر بدون سرنشین، تاخیر در انتقال فضانوردان روسی از پایگاه بین المللی فضایی به زمین و اخیرا سقوط موشک حامل فضاپیمای ارتباطی مکزیک را می توان نام برد که هزینه های هنگفتی را تحمیل روسیه کرده است.

طبق گزارشات منتشر شده موشک پروتون ام هشت دقیقه پس از پرتاب در سیبری سقوط کرده است و هنوز از مکان دقیق سقوط آن اطلاعاتی در دسترس نیست. برنامه پرتاب موشک فوق که به صورت زنده از تلویزیون روسیه در حال پخش بود پس از سقوط موشک با اعلام وجود نقص در راکت حامل فضاپیما قطع شد. موشک پروتون ام یکی از اصلی ترین موشک های روسیه برای انجام امور تجاری فضایی روسیه از زمان اتحاد جماهیر شوروی است و بارها به دلیل نقص هایی در این موشک برنامه توسعه آن متوقف شده است.

منبع Reuters
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت Ù…ÛŒ گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب Ùˆ همچنین ارسال نظرات سیاسی Ùˆ مغایر با قوانین کشور ممنوع Ù…ÛŒ باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی Ù…ÛŒ باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.