Tarashe Telegram
سر خط خبرها

ابداع تکنولوژی احراز هویت BodyPrint از سوی یاهو 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - 15:59 بازدید : 799 بار
ابداع تکنولوژی احراز هویت BodyPrint از سوی یاهو

تیم تحقیقاتی یاهو موفق شده اند با الگوبرداری از سیستم اسکن اثر انگشت به منظور احراز هویت روش جدید از احراز هویت موسوم به BodyPrint را پیاده سازی نمایند که برای اسکن اعضا بدن کاربر همچون گوش، مشت، کف دست و ... از صفحه نمایش لمسی خازنی گوشی یا تبلت استفاده می کند.

با توجه به پایین بودن رزولوشن صفحات نمایش نسبت به اسکنرهای اثر انگشت و ... نیاز هست تا سطح وسیعی از بدن همچون کف دست و پنج انگشت یا گوش بر روی صفحه نمایش قرار گیرند. از این روش احراز هویت علاوه بر حفاظت از گوشی های هوشمند می تواند در موارد مختلفی همچون امکان پاسخگویی به تماس های خارجی تنها در صورت قرار گرفتن گوشی بر روی گوش صاحب آن گوشی و یا حفاظت از فایل ها در برابر استفاده سایرین از دستگاه استفاده نمود.

سیستم BodyPrint در کنفرانسی با نام تعامل انسان و کامپیوتر در نمایشگاهی در شهر سئول کره جنوبی معرفی گردید و توانست در 12 تست مختلف با 99.98 درصد صحت عملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارد. برای مشاهده ویدیویی از نحوه عملکرد این سرویس در ادامه با تراشه همراه باشید ...

دانلود ویدیو
منبع Engadget
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.