Tarashe Telegram
سر خط خبرها

بیست شغل پر درآمد دنیای فناوری اطلاعات 1

نویسنده : هیوا امیری تاریخ : ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 18:40 بازدید : 1463 بار
بیست شغل پر درآمد دنیای فناوری اطلاعات

بی‌کاری در صنعت جهانی فناوری اطلاعات در سطح بسیار پایینی محاسبه می‌شود و با توجه به پویا بودن این صنعت و حرکت‌های قابل ملاحظه روبه‌جلوی آن، کمتر اخباری در مورد این اتفاق به گوش می‌رسد.

شرکت‌های بزرگ فناوری برای جذب نیروهای متخصص و توانمند معمولا از طریق پرداخت حقوق‌های بالا با یکدیگر رقابت می کنند و با این اتفاق نیروهای ماهر را در اختیار می‌گیرند.

"تام چیری"(Tom Chirri) مدیر مرکز Mondo در این خصوص گفت: «شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه فناوری اطلاعات در حال افزایش دستمزد کارمندان خود هستند و برای برخی مهارت‌های خاص بیش از میانگین‌های موجود پول پرداخت می‌کنند. البته در این زمینه دانش و آگاهی نیروی متخصص مهم‌ترین نقش را برعهده دارد.»

اما مرکز Mondo برپایه آخرین بررسی‌های خود لیست ۲۰ مهارت برتر فناوری اطلاعات که بیشترین حقوق و دستمزد را در سراسر جهان دریافت می‌کنند، منتشر کرده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

۱- توسعه‌دهندگان ابزارهای تکمیلی

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۱۵ تا ۱۳۰ هزار دلار است. محصولات تولید شده توسط این افراد بر چرخه بازاریابی و فروش محصولات در صنایع مختلف تاثیر فراوان ‌می‌گذارد.

۲- توسعه‌دهندگان ابزارهای Front-End

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار دلار است. این افراد بر ابزارهای کاربردی، افزایش توجه کاربران به سایت‌های اینترنتی و سیستم‌های جاوا تمرکز دارند.

۳- مهندسان شبکه یا مدیران امنیت سیستم‌ها

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۱۰ تا ۱۲۵ هزار دلار است. این افراد سیستم‌های مربوط به استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در سازمان و همچنین سیستم‌های مدیریت دستگاه‌های موبایلی را توسعه می‌دهند.

۴- معماران امنیتی

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۵۰ تا ۱۷۵ هزار دلار است. این افراد سیستم‌های ایمن سازمانی را طراحی و تولید می‌کنند و تمامی صنایع در زمینه‌های مختلف به این مهارت نیاز مبرم دارند.

۵- کارشناسان داده

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۲۵ تا ۱۵۵ هزار دلار است. این افراد بر پلتفورم‌های مخصوص کلان‌ داده‌ها، ماشین‌های یادگیرنده و سیستم‌هایی از این دست تمرکز دارند.

۶- مهندسان میان‌افزارها

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۹۰ تا ۱۱۰ هزار دلار است. این مهندسان در زمینه جاوا تخصص دارند و ابزارهایی تولید می‌کنند که در سرورهای مربوطه مورد استفاده قرار گیرد.

۷- معماران Salesforce

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار دلار است. شرکت Salesforce.com به صورت تخصصی در زمینه ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) فعالیت می‌کند و مهارت‌های تخصصی آی‌تی را در اختیار می‌گیرد.

۸- معماران داده

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ هزار دلار است. مهارت‌های مربوط به کلان‌ داده‌ها در این زمینه به کار گرفته می‌شوند و از این متخصصان در زمینه معماری و مدیریت داده‌ها استفاده می‌شود.

۹- توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل iOS

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار دلار است. این افراد در زمینه توسعه سیستم‌عامل موبایلی iOS اپل فعالیت می‌کنند و قابلیت‌های لازم را به آن می‌افزایند.

۱۰-  توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل اندروید

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۳۵ تا ۱۶۵ هزار دلار است. این گروه از افراد وظیفه توسعه سیستم‌عامل موبایلی متن‌باز اندروید را برعهده دارند و پیچیدگی‌های این پلتفورم نسبت به iOS موجب شده است تا حقوق سالانه آن‌ها بالاتر باشد.

۱۱-  طراحان سیستم‌های تعاملی

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۹۰ تا ۱۱۰ هزار دلار است. این مهارت برای شرکت‌هایی مناسب است که در زمینه فروش محصولات فعالیت می‌کنند و همچنین، از مهارت این متخصصان می‌توان در حوزه شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.

۱۲-  مهندسان ناظر کیفیت

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار دلار است. این افراد کیفیت نرم‌افزارها و محصولات تولید شده را آزمایش می‌کنند و تضمین میزان کارآمدی راهکارهای امنیتی هم برعهده این افراد است.

۱۳-  مهندسان سیستم

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ هزار دلار است. مهندسان سیستمی برای ایجاد محدودیت در شبکه‌های سازمانی، پشتیبانی از سیستم‌ها و همچنین سرورهای سازمان استخدام می‌شوند.

۱۴-  توسعه‌دهندگان زبان‌های برنامه‌نویسی #C و Net.

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۹۰ تا ۱۲۵ هزار دلار است. باید توجه داشت که بازار کار برای این افراد نه تنها اشباع نشده است، بلکه هر روز درخواست‌ها برای استخدام این متخصصان بیشتر می‌شود.

۱۵-  توسعه‌دهندگان رابط‌های کاربری و سیستم‌های تجارب کاربری

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۱۰ تا ۱۳۰ هزار دلار است. این تخصص برای شرکت‌های نرم‌افزاری و مراکز بازاریابی و فروش کالا بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

۱۶-  توسعه‌دهندگان سیستم Drupal

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار دلار است. این افراد در حوزه توسعه پلتفورم Drupal فعالیت می‌کنند و به سیستم PHP هم اشراف کامل دارند.

۱۷-  توسعه‌دهندگان PHP

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۹۰ تا ۱۲۵ هزار دلار است. بازار جهانی همچنان به دنبال متخصصان PHP است. به‌خصوص صنعت آی‌تی این روزها بر راهکارهای متن‌باز تمرکز زیادی دارد.

۱۸-  مهندسان کلان‌ داده‌ها

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۲۵ تا ۱۴۵ هزار دلار است. این تخصص برای آن دسته از سازمان‌هایی مناسب است که با حجم گسترده‌ای از اطلاعات روبه‌رو هستند.

۱۹-  توسعه‌دهندگان DevOps

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۳۵ تا ۱۷۰ هزار دلار است. این متخصصان ارتباط مناسبی میان صنعت و فناوری برقرار می‌کنند.

۲۰-  مدیران پروژه

میانگین دستمزد سالانه این گروه از افراد بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ هزار دلار است. بازار جهانی به میزان گسترده به دنبال مدیران پروژه می‌گردد و تعداد این متخصصان در بازار جهانی بسیار کم است.

منبع ITna
نویسنده
تصویر Hiwa

هیوا امیری هستم و فعلا دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات ! بیشتر به مجازی سازی و شبکه های کامپیوتری علاقه دارم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
ALI
ALI 18 آذر 1393 - 19:27

با سلام و عرض خسته نباشید
واقعا مطالبتون تو تکمیل جزوه ام کمکم کرد
ممنون