Tarashe Telegram
سر خط خبرها

تمرکز ایران برروی 3G و جاماندن از قافله LTE 0

نویسنده : هیوا امیری تاریخ : ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 18:21 بازدید : 812 بار
تمرکز ایران برروی 3G و جاماندن از قافله LTE

نتایج حاصل از بررسی‌های جدید حاکی از آن است که سه‌چهارم کشورهای جهان از طریق اوپراتورهای موبایلی خود سعی می‌کنند به خدمات مخابراتی و ارتباطی LTE مجهز شوند.

 "انجمن جهانی تولیدکنندگان تجهیزات موبایلی (GSA) بر اساس مطالعه جدید خود به این نتیجه رسیده است که 150 کشور که در مجموع 497 اوپراتور تلفن همراه را در خود جا داده‌اند تلاش می‌کنند به سیستم خدمات LTE مجهز شوند.


تا کنون 288 شبکه مخابراتی LTE به صورت رسمی در 104 کشور جهان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و همچنان بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

بخش اعظم اوپراتورهای عرضه کننده خدمات LTE بر اساس استاندارد تقسیم‌بندی شده فرکانس‌های دوتایی (FDD) راه‌اندازی شده است. بیشتر شبکه‌های LTE در جهان از طیف باند مخابراتی 1800 مگاهرتز(باند 3 سیستم 3GPP) استفاده می‌کنند و این باند مخابراتی برای 43 درصد شبکه‌های LTE جهان به کار گرفته می‌شود.

در مجموع 124 اوپراتور تلفن همراه در جهان خدمات LTE را با طیف باند مخابراتی 1800 مگاهرتز در 64 کشور جهان در اختیار مشترکان خود می‌گذارند که البته در کنار آن شبکه‌های تک‌باندی و چند باندی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما فناوری بعدی که در این راستا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد تطابق با طیف باند مخابراتی 2.6 گیگاهرتز (باند 7) است که در 26.7 درصد از شبکه‌های مخابراتی LTE استفاده می‌شود و پس از آن هم طیف باند مخابراتی 800 مگاهرتزی(باند 20) در 13.5 درصد شبکه‌ها استفاده می‌شود. همچنین، سیستم AWS(باند 4) در 8.3 درصد از شبکه‌های مخابراتی LTE به کار می‌رود.

این در حالی است که خدمات نسل سوم در ایران همچنان در انحصار یک اپراتور باقی مانده و مجوزهای لازم و تکه باند رادیویی، عملا به اپراتورهای دیگر هنوز اختصاص داده نشده است.

منبع ICTna
نویسنده
تصویر Hiwa

هیوا امیری هستم و فعلا دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات ! بیشتر به مجازی سازی و شبکه های کامپیوتری علاقه دارم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.