Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نحوه نفوذ هکرهای روسی به شبکه کاخ سفید چگونه بوده است ؟ 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - 13:00 بازدید : 643 بار
نحوه نفوذ هکرهای روسی به شبکه کاخ سفید چگونه بوده است ؟

13 آوریل هکرهای روسی حمله گسترده ای را بر علیه کاخ سفید آمریکا آغاز کردند و توانستند شبکه داخلی آن را در دست گیرند. گروه هکری روسی APT28 که بر اساس رصدهای انجام شده توسط موسسه FireEye از سال 2007 به صورت سازمان یافته در روسیه آغاز به کار کرده است در حملات گسترده سایبری روسیه بر علیه کشورهای رقیب بخصوص آمریکا حضور فعال داشته اند. اما بر اساس گزارش موسسه FireEye این گروه در حملات اخیر خود به شبکه کاخ سفید از باگ های ZeroDay و با استفاده از اکسپلویت های موجود در برنامه Adobe Flash Player نصب شده بر روی ویندوزهای کاخ سفید توانسته است وارد شبکه این مجموعه شود.

باگ های ZeroDay به نواقص و حفره های امنیتی نرم افزاری گفته می شود که سازندگان نرم افزار از آن اطلاع نداشته اند و پس از معلوم شدن این حفره های امنیتی تیم امنیتی چند ساعت فرصت دارد تا این مشکلات را برطرف کرده و ضمن ارائه اطلاعیه از کاربران بخواهد تا برنامه های خود را به نسخه آخر برنامه بروزرسانی کنند. گفتنی است نرم افزار Flash Player یکی از برنامه های پرخطر سالهای اخیر به شمار می رود و همواره هکرها از باگ ها و نواقص موجود بر روی این برنامه برای انجام عملیات خرابکارانه و هکری بهره میبرند.

منبع Engadgetٍ
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.