Tarashe Telegram
سر خط خبرها

بالون های اینترنت رسان گوگل به زودی به پرواز درمی آیند 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - 15:47 بازدید : 793 بار
بالون های اینترنت رسان گوگل به زودی به پرواز درمی آیند

حدود دو سال پیش شرکت گوگل پروژه ی عظیم و بلندپروازانه ای برای ارائه اینترنت از طریق بالن های شناور در هوا برای مناطق روستایی و دوردست تدوین کرد که به پروژه Loon معروف است. پروژه ای که دو سال پیش خیلی دور از دسترس و غیرممکن به نظر می رسید بر اساس ویدیو جدیدی که بر روی اکانت گوگل پلاس تیم پروژه منتشر شده است خبر از رونمایی قریب الوقوع این پروژه می دهد !

شرکت گوگل سعی دارد تا این بالون ها را 100 روز بر فراز آسمان شناور نگه دارد و حرکت بالون هایی که به لایه استراتوسفر زمین ارسال می شوند با استفاده از بادهای در حال وزش در این لایه انجام خواهد شد. در واقع سخت ترین چالش پیش روی گوگل در این پروژه افزایش زمان در حال کار این بالون ها بر فراز آسمان و همچنین هدایت آنها بوده است که گویا تیم تحقیقاتی گوگل در این زمینه موفق بوده اند. این پروژه در حال آزمایش در منطقه نیوزلند می باشد و گروه مخابراتی Vodafone در این منطقه برای ارائه خدمات LTE برای کاربران مناطق روستایی و دوردست با گوگل همکاری می کند. جالب است بدانید هزینه شناور نگه داشتن این بالن ها در مناطق دور دست و روستایی بسیار با صرفه تر از نصب دکل های مخابراتی پرهزینه و نگهداری آنها خواهد بود.

منبع engadget
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.