Tarashe Telegram
سر خط خبرها

Radeon R9 295X2 اینبار در لباس Devil 13 0

نویسنده : مانی محتشم تاریخ : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 00:07 بازدید : 845 بار
Radeon R9 295X2 اینبار در لباس Devil 13

مدت زیادی از عرضه کارت قدرتمند R9 295X2 شرکت AMD نگذشته که اکثر شرکت های فعال در صنعت کارت های گرافیکی دست به کار شده اند و این کارت را با نام و نشان خود به بازار عرضه کرده اند. هفته پیش شرکت سافایر بود که R9 295X2 اورکلاک شده اش را معرفی کرد و ما هم در طی پستی این موضوع را با اطلاع شما رساندیم.

در این میان شرکت PowerColor هم از قافله عقب نمانده و این کارت را با شکل و شمایلی متفاوت طراحی کرده است. کارت رفرنس R9 295X2 که شرکت AMD آن را طراحی کرده، از یک کولر آبی بهره میبرد و این کولر به همراه کارت عرضه می شود. اما ممکن است فردی در داخل کیس جایی برای این کولر آبی نداشته باشد و یا نخواهد از یک سیستم آبی در داخل سیستم تمام الکترونیکی خود برای خنک سازی استفاده کند. به همین منظور شرکت PowerColor دست به کار شده و اولین کارت R9 295X2 غیر رفرنس را طراحی کرده است و آن را در دسته ی کارت های قدرتمند Devil 13 قرار داده است. در ادامه به بررسی بیشتر این کارت می پردازیم.

در مورد کولر خاص این کارت باید گفت که سه فن 10 سانتی مشغول خنک نگه داشتن کارت خواهند بود و در زیر این سه فن، 2 عدد رادیاتور تمام آلومینیومی که هر کدام  یک هسته را پوشش می دهند، قرار گرفته است. همچنین از یک Heatsink دیگر برای خنک نگه داشتن Memory و VRM و چیپ Bridge استفاده شده است. پره های تیغه ای کولرها نیز به ویژگی axial و lateral مزین شده تا بتوانند جریان هوای بیشتری را از میان رادیاتورهای کارت عبور دهند.

مدار PCB این کارت نیز کمی متفاوت تر از کارت رفرنس است و عرض بیشتری نسبت به آن دارد اما طول آن تغییر نکرده است. تفاوت دیگر این کارت در تعداد کانکتورهای تغذیه مدار است. در کارت رفرنس از 2 کانکتور 8پینی استفاده شده است اما این کارت با 4 عدد کانکتور 8پینی مدار خود را تغذیه خواهد کرد و این یعنی توان مصرفی بسیار بالای کارت.

و اما عکس های مربوط به این کارت: 

powercolor r9 295x2-1.jpg

powercolor r9 295x2-2.jpg

powercolor r9 295x2-3.jpg

powercolor r9 295x2-5.jpg

powercolor r9 295x2-4.jpg

و نهایتا مشخصات سخت افزاری و قیمت احتمالی کارت را در جدول زیر مشاهده می کنیم که با مدل رفرنس نیز مقایسه شده است.

powercolor devil 13 detail.JPG

منبع techpowerup
نویسنده
تصویر Mani

مانی محتشم هستم. دانشجوی رشته IT که تو دوران تحصیلم علاقه زیادی به سخت افزار کامپیوتر پیدا کردم و خوشحال از اینکه بتونم اخبار و مطالب مربوط به سخت افزار کامپیوتر رو در اختیار بقیه قرار بدم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.