Tarashe Telegram
سر خط خبرها

قیمت خودروهای الکترونیکی در شیب کاهش 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - 20:01 بازدید : 698 بار
قیمت خودروهای الکترونیکی در شیب کاهش

خودروهای برقی که سالهاست قدم در خیابان های شهرهای پیشرفته گذاشته اند به عنوان خودروهای سبز طرفداران خاص خود را دارند و خصوصا برای سفرهای درون شهری می توانند بهترین گزینه به حساب آیند اما قیمت گذاف این خودروها و کمبود و یا نبود ایستگاه های شارژ مجدد آنها عامل جدی در عدم استقبال گسترده عموم ملت از چنین خودروهایی است. اما باید گفت دلیل اصلی این گرانی به قیمت باتری های لیتیومی مورد استفاده بر روی این خودروها بازمیگردد که 1/4 یا نصف هزینه پرداختی شما به کارخانه تولیدکننده خودرو برای تهیه باتری های آن خرج می شود.

اما این گرانی کم کم رو به کاهش بوده و طبق بررسی ها در مدت هفت سال از سال 2007 تا 2014 حدود 8 درصد کاهش قیمت را در این زمینه شاهد بودیم. بر اساس تحقیقات بخش فناوری دانشگاه MIT آمریکا هزینه تهیه باتری هایی جهت تامین 1 کیلووات برق برای این خودروها قیمتی معادل 300 دلار در سال 2014 داشته است که این رقم در سال 2015 کاهش یافته است و پیش بینی می شود این رقم تا سال 2020 نیز به حد معقولی کاهش یابد و یا سال 2018 به 230 دلار برسد که در نوع خود کاهش قیمت بسیار مناسبی است.

منبع Gizmodo
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.