Tarashe Telegram
سر خط خبرها

ابداع روشی برای اطلاع رسانی زلزله از طریق گوشی های هوشمند 1

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - 11:40 بازدید : 782 بار
ابداع روشی برای اطلاع رسانی زلزله از طریق گوشی های هوشمند

دانشمندان آمریکایی در تحقیقات خود از به روشی جالب و کم هزینه برای هشدار زلزله های شدید در مناطق مختلف جهان از طریق گوشی های هوشمند دست یافتند. این روش که می توان جایگزینی مناسب برای استفاده از سرویس های اطلاع رسانی زلزله پیشرفته باشد بسیار کم هزینه تر از روش های پیشرفته خواهد بود. در این روش با استفاده از سرویس GPS گوشی های هوشمند می توان زلزله های قدرتمند را چند ثانیه پیش از وقوع شناسایی کرده و به صاحبان گوشی های هوشمند آن منطقه هشدارهای لازم را ارسال نمود.

محققان زمین شناسی آمریکا با چاپ این مقاله در نشریه American-based journal Science Advances اعلام کردند که با بررسی دقیق زلزله های شدیدی همچون زلزله هائیتی با بیش از 200 هزار کشته در سال 2010 و زلزله و سونامی ژاپن در سال 2011 به این تکنولوژی دست یافته اند.

بنیامین بروک کارشناس ارشد ژئوفیزیک سازمان زمین شناسی آمریکا که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، می گوید: بیشتر مردم جهان اساسا به دلیل هزینه بالای شبکه های علمی نظارت بر زمین لرزه، قادر به دریافت هشدارهای وقوع زمین لرزه نیستند و این شبکه ها تنها در بخش های محدودی از جهان همچون ژاپن، مکزیک و ... در دسترس تعداد محدودی از کاربران است و این در حالیست که بسیاری از نقاط جهان مستعد وقوع زلزله های شدید می باشند.

هنوز از شیوه دقیق کارکرد و نحوه اطلاع رسانی آن خبری منتشر نشده است اما این تکنولوژی به زودی خواهد توانست جان هزاران نفر را در بلای طبیعی زلزله که جزو خطرناک ترین بلای طبیعی است نجات دهد.

منبع theverge
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
علی رحیمی
علی رحیمی 24 فروردين 1394 - 22:46

چ شود