Tarashe Telegram
سر خط خبرها

هزاران وب سایت چینی در لیست سیاه گوگل قرار میگیرند 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ - 02:41 بازدید : 639 بار
هزاران وب سایت چینی در لیست سیاه گوگل قرار میگیرند

شرکت گوگل بزرگترین کمپانی دنیا در زمینه خدمات اینترنتی و همچنین طراح، توسعه دهنده و مالک مرورگر محبوب گوگل کروم اعلام کرده است که پس از مشکلات امنیتی پیش آمده در گواهینامه ارائه شده از سوی شرکت China Internet Network Information Center (به اختصار CNNIC) برای یک شرکت مصری با نام MCS Holdings کلیه وب سایت های چینی امن شده با پروتکل HTTPS را که به محدوده دامنه چین یعنی cn. ختم می شوند را در لیست سیاه مرورگر کروم خود قرار خواهد داد و بدین تریتب کاربران در صورت مراجعه به این وب سایت ها با اخطار امنیتی مبنی بر نا امن بودن وب سایت حاضر مواجه خواهند شد.

در ادامه با تراشه همراه باشید تا به بررسی کامل این اطلاعیه گوگل بپردازیم ...

بنابر گزارشات شرکت CNNIC تنها شرکت ارائه گواهینامه های SSL در کشور چین می باشد و گواهینامه های صادر شده از سوی این شرکت حدود 1 درصد از کل گواهینامه های امنیتی صادر شده برای پروتکل های امن SSL سطح اینترنت را شامل می شود. اما با مشکل پیش آمده برای شرکت مصری گویا گوگل مصمم است تا به منظور ارتقا سطح کیفی و امنیتی ارتباط امن SSL به تنبیه این شرکت بپردازد.

گفتنی است این اخطاریه شامل گواهینامه های قبلی صادر شده توسط این شرکت نخواهد بود و تنها گواهینامه های جدید صادر شده از سوی این شرکت از نظر گوگل از درجه اعتبار ساقط خواهند بود. همچنین خبرها حاکی از آن است که شرکت موزیلا توسعه دهنده مرورگر فایرفاکس نیز برنامه ای جهت افزایش امنیت سطح وب و پاک و امن سازی ارتباطات مبتنی بر پروتکل SSL را در سر دارد که هنوز برنامه و مسیر حرکت این شرکت رسما اعلام نشده است.

منبع theverge
تگ ها
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.