Tarashe Telegram
سر خط خبرها

قطاری با سرعت 1000 کیلومتر در ساعت ساخته می شود ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۹ اسفند ۱۳۹۳ - 18:38 بازدید : 674 بار
قطاری با سرعت 1000 کیلومتر در ساعت ساخته می شود !

الون ماسک یکی از سرمایه گذارهای مشهور دنیای فناوری است که همواره سعی دارد با سرمایه گذاری بر روی ایده های خاص و دور از ذهن به آنها جامه ی عمل بپوشاند. اما این بار او قصد دارد تا سال 2019 یک قطار پرسرعت بسازد که سرعتی معادل 1000 کیلومتر در ساعت دارد و در تولید آن از تکنولوژی هایپر لوپ استفاده نماید.

تکنولوژی هایپر لوپ اجازه می دهد تا قطار در داخل یک لوله خلا و با استفاده از انرژی الکترومغناطیسی بدون اصطکاک به سرعتی تا 1000 کیلومتر در ساعت که تقریبا دو برابر سرعت جت می باشد دست یابد.

گفتنی است الون ماسک برای عملی سازی این ایده ذهنی خود قراردادی را در مرکز کالیفرنیا با یک شرکت حمل و نقل منعقد کرده است تا مسیری به طول 5 مایل را در یکی از بخش های این ایالت راه اندازی نماید. در کنار این شرکت حمل نقل شرکت های Space X و Tesla Motors نیز باید به بررسی امنیت این سیستم حمل نقل و همچنین امکان عملیاتی سازی آن بپردازند. بر اساس طرح ارائه شده در این تیوپ القایی موتورهای القایی نیز قرار خواهند گرفت تا بتوان سرعت قطار را با آنها کنترل کرد. اما جالب است بدانید فراهم ساختن محیط خلا برای چنین تونلی کاری بسیار دشوار است و در صورت به وجود آمدن یک نشت کوچک در آن کل سیستم از کار می افتد.

با استفاده از این تکنولوژی مسافران قادرند در زمانی حدود نیم ساعت از شهر لس آنجلس در شرق ایالات متحده به شهر لس انجلس در غرب ایالات متحده آمریکا سفر کنند. اما برای راه اندازی چنین خطی بیش از 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری لازم خواهد بود !

قرار است فعالیت های عمرانی ساخت اولین خط هایپر لوپ از سال آینده میلادی آغاز شده و تا سال 2019 تکمیل گردد. برای ساخت و راه اندازی این خط 5 مایلی حدود 100 میلیون دلار هزینه خواهد شد.

منبع nbcnews
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.