Tarashe Telegram
سر خط خبرها

قیمت واقعی Google Glass چقدر می تونه باشه ؟ 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 03:11 بازدید : 8199 بار
قیمت واقعی Google Glass چقدر می تونه باشه ؟

عینک دیجیتالی گوگل یا همان گوگل گلس یکی از تکنولوژی های برتر حال حاضر دنیاست که چند سالی است همواره خبرهای مرتبط با آن جزو پربازدیدترین و جنجالی ترین خبرهای سایت های تکنولوژیکی و اخبار فناوری اطلاعات بوده است. اما با وجود این همه هیاهویی که این محصول بی نظیر گوگل به پا کرده است همچنان فروش عمومی آن آغاز نشده است و علاوه بر تلاش گوگل برای بهبود سخت افزاری این محصول و هرچه کامل تر و سبک تر ساختن آن، مسائل مربوط به حریم شخصی افراد و خطر نقض حریم خصوصی نیز مطرح گردیده است و فروش عمومی آن نیازمند یک برنامه فرهنگ سازی به منظور استفاده صحیح از این محصول می باشد.

اما بر اساس قیمت گذاری اجزای داخلی آن به صورت تفکیکی، قیمتی معادل 80 دلار برای این محصول 1500 دلاری تخمین زده می شود. طبق گزارش ها گران ترین قطعه این محصول پردازنده OMAP4430 آن می باشد که قیمتی حدود 13.96 دلار دارد، همچنین قیمتی حدود 1.14 دلار برای باتری 570 میلی آمپری آن در نظر گرفته شده است و با احتساب 5.66 دلار برای دوربین محصول و همچنین 4.68 دلار برای حافظه 16 گیگابایتی توشیبا که در دل محصول به رفته است و در نهایت حدود 11.32 دلار هزینه های جانبی و سیستم های ارتباطی آن می توان به رقم جالب 79.78 دلاری رسید !

البته همانطور که گفته شد در حال حاضر فروش رسمی این محصول آغاز نگردیده است و تنها 10000 عدد از آن به صورت آزمایشی تولید گردیده است که مطمئنا با در نظر گرفتن کاهش هزینه های تولید انبوه محصول مخصوصا در کشورهای آسیایی و همچنین کاهش قیمت تمام شده قطعات مصرفی به دلیل خرید و تولید عمده آنها می توان شاهد کاهش قیمت تمام شده و همچنین قیمت فروش آن شد.

ریز قیمت قطعات داخلی گوگل گلس را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

google-glass-hw.jpg

google-glass-price.jpg

منبع TechTimes
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.