Tarashe Telegram
سر خط خبرها

اپل در حال پیشروی در بازار گوشی های هوشمند 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۸ اسفند ۱۳۹۳ - 14:03 بازدید : 1057 بار
اپل در حال پیشروی در بازار گوشی های هوشمند

بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی موسسه Strategy Analytics در سه ماهه ی پایانی سال 2014 شرکت اپل توانسته است حدود 88.7 درصد سود خالص از محل بازار جهانی گوشی های هوشمند و دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل iOS کسب نماید این در حالی است که میزان سود خالص این شرکت در زمان مشابه سال 2013 برابر 70.5 درصد بوده است. در مقابل سیستم عامل iOS سیستم عامل اندروید گوگل قرار دارد که سهم آن از 29.5 درصد سود خالص بازار فروش محصولات اندرویدی در سال 2013 به حدود 11.3 درصد در سال 2014 کاهش یافته است !

طبق جدول مالی منتشر شده توسط همین کمپانی شرکت اپل در سه ماهه پایانی سال 2014 حدود 18.8 میلیارد دلار سود عملیایی داشته است که این رقم در سال گذشته و در مدت زمان مشابه به 11.4 میلیارد دلار می رسیده است و در مقابل شرکت های ارائه دهنده دستگاه های بر پایه اندروید از سود عملیاتی 4.8 میلیارد دلاری سال 2013 به سود 2.4 میلیارد دلاری در سه ماهه پایانی سال 2014 سقوط کرده اند که در نوع خود واقعا جای تامل دارد.

گفتنی است طبق آمار عرضه شده شرکت اپل توانسته است تنها با تولید و فروش محصولات بالا رده در مقابل سیل عظیم تولیدکنندگان ابزار میان رده و پایین رده بایستد و با اختلاف فاحشی نسبت به آنها پیشروی نماید.

منبع GSMArena
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.