Tarashe Telegram
سر خط خبرها

ایرانی ها روزانه 25 میلیون بار از گوگل استفاده می کنند 1

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۳ - 22:01 بازدید : 1213 بار
ایرانی ها روزانه 25 میلیون بار از گوگل استفاده می کنند

مهدی نقوی طراح موتور جست‌وجوی ایرانی یوز با اعلام آماری از موتورجست‌وجوهای مطرح اظهار داشت: حجم اطلاعات در اینترنت تا سال ۲۰۱۵ حدود ۶۰ اگزابایت است. گوگل یک میلیون ماشین‌ در سراسر دنیا دارد و درآمد این شرکت در سال ۲۰۰۹ حدود ۲۰ میلیارد دلار و ارزش سهام آن ۲۰۸ میلیارد دلار بوده است. وی با اشاره به اهمیت جویشگرها، توضیح داد: ۹۳ درصد خریداران اینترنتی از جویشگرها استفاده می‌کنند،  ۸۵ درصد ترافیک هدفمند در اینترنت توسط جویگشرها ایجاد می‌شود و حدود ۹۰ درصد بازدید مجدد از سایت‌ها مبتنی بر هدایت جویشگرها است. حدود ۷۰ درصد مردم نیز گوگل را دروازه‌ای برای اینترنت می‌دانند.

طراح موتور جست‌وجوی ایرانی یوز درباره استفاده مردم جهان از google، yahoo، bing  در مقایسه با موتور جست‌وجوهای بومی هر کشور، توضیح داد:  ۷۶درصد کاربران چینی از baidu (موتورجست‌وجوی بومی چین) استفاده می‌کنند. ۷۰ درصد کاربران کره‌ای از NAVER کره استفاده می‌کنند. ۶۰ درصد کاربران روسی از Yandex استفاده می‌کنند و  ۵۲ درصد کاربران چک از Seznam.cz چک استفاده می‌کنند.

نقوی با بیان اینکه مردم ایران از چه جویشگری استفاده می‌کنند، گفت: ایرانیان روزانه ۲۵ میلیون بازدید از گوگل دارند. ایران چهارمین رتبه استفاده‌کنندگان از گوگل را دارد؛ در حالیکه مردم آلمان، فرانسه، ایتالیا، چین و … در رده‌های ۱۰ به بعد هستند.

منبع CITNA
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
مهیار
مهیار 6 اسفند 1393 - 10:59

ما گوگل رو زنده نگه داشتیم پس :))