Tarashe Telegram
سر خط خبرها

پروژه اپل برای ساخت دو دیتاسنتر سبز در اروپا 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۵ اسفند ۱۳۹۳ - 00:35 بازدید : 787 بار
پروژه اپل برای ساخت دو دیتاسنتر سبز در اروپا

شرکت اپل با در استخدام داشتن 18300 نفر به صورت مستقیم و همچنین اشتغال زایی برای 530 هزار نفر به صورت غیرمستقیم جهت توسعه برنامه های iOS در 19 کشور اروپایی به عنوان یکی از برترین شرکتهای دنیا در زمینه اجرای وظایف اجتماعی مطرح است.

اما در این میان شرکت اپل قصد دارد دو دیتاسنتر سبز را با سرمایه گذاری بیش از دو میلیارد دلار در دو کشور دانمارک و ایرلند ایجاد نماید که سوخت آنها از طریق انرژی های تجدیدپذیری همچون باد، انرژی خورشید و ... تامین می گردد. این دیتا سنتر‌ها در شهر آتنری ایرلند و ویبورگ دانمارک واقع شده‌اند و شرکت اپل اعلام کرده است که این دو دیتاسنتر جزو سبزترین دیتاسنترهای این شرکت محسوب می شود و گفته می شود این فعالیت اپل در ادامه فعالیت های فیسبوک جهت احداث دیتاسنترهای سبز در اروپا صورت میگیرد.

بنابر گفته تیم کوک این دیتاسنترها که هر کدام مساحتی بالغ بر 166 هزار مترمربع خواهند داشت در سال 2017 آماده بهربرداری می شوند و هرکدام در منطقه صدها فرصت شغلی جدید برای ساکنین منطقه ایجاد خواهند کرد.

دیتاسنتر اپل در شهر آتنری کشور ایرلند بر روی زمین هایی که قبلا کاربرد تجاری کشاورزی داشته اند بنا می شود و اپل در نظر دارد در اطراف دیتاسنتر این کشور به کاشت و پرورش درختان بومی بپردازد. در دیتاسنتر کشور دانمارک واقع در شهر نیز علاوه بر استفاده از انرژی سبز گرما تولید شده توسط دیتاسنتر نیز برای گرم کردن خانه های منطقه استفاده خواهد شد که در نوع خود حرکت بی نظیری به شمار می رود.

منبع techcrunch
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.