Tarashe Telegram
سر خط خبرها

قیمت پیامک در سال 94 افزایش می یابد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۳ اسفند ۱۳۹۳ - 15:33 بازدید : 648 بار
قیمت پیامک در سال 94 افزایش می یابد

به گزارش تراشه به نقل از خبرگزاری فارس،  از نشست علنی مجلس شورای اسلامی، بند الحاقی تبصره ۱۹ ماده واحده لایحه بودجه ۹۴ به تصویب نمایندگان رسید.

بر این اساس اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی موظفند، علاوه بر قیمت هر پیامک مبلغ ۱۰ ریال از استفاده‌کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۶۰۱۵۴ نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند. پیش از آن نیز ناصر موسوی‌لارگانی نماینده مبارکه پیشنهاد حذف این بند را ارائه و عنوان کرد: این بند باید حذف شود، تا پول از جیب مردم درنیاید. اکنون پیامک‌های تبلیغاتی از مردم پول‌های زیادی می‌‌گیرند.

ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی نیز در مخالفت با حذف این بند گفت: فعالیت‌های تبلیغاتی پیامکی قابل تأمل است. خوشحال نیستیم که میلیاردها تومان پول به شرکت‌ها داده می شود و برای مردم هزینه دارد، اما از جهتی که این درآمدها قرار است، برای نیازمندان هزینه شود موافقیم. در ادامه کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در موافقت با حذف بیان داشت:‌ مشکلات دستگاه اجرایی از جیب مردم نباید تأمین کنیم بنابراین باید بودجه جاری حذف شود. با افزایش هزینه پیامک همه به وایبر روی می‌آورند که مشکلات اخلاقی خانمان‌سوز به همراه دارد.

همچنین مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق از بند الحاقی دفاع کرد و گفت: باید ببینیم چقدر کارهای ضروری و غیرضروری از طریق پیامک انجام می‌شود و از طرفی هزینه آن صرف امور بیماران، نیازمندان، بسیجیان و دانشگاه پیام نور می‌شود.

منبع FarsNews
تگ ها
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.