Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نسخه جدید پروتکل HTTP در راه است 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - 19:40 بازدید : 1235 بار
نسخه جدید پروتکل HTTP در راه است

پروتکل HTTP یکی از مهمترین پروتکل های دنیای وب به شمار می رود و به نوعی حیات وب به وجود این پروتکل وابسته است. اما جالب است بدانید آخرین استاندارد رسمی و تایید شده برای پروتکل HTTP مربوط به 16 سال پیش و تحت عنوان HTTP 1.1 می باشد. این پروتکل با نام فارسی پروتکل انتقال ابرمتن در June سال 1999 به صورت رسمی ارائه شده است و با وجود ارائه نسخه های جدیدتر این پروتکل اما هیچگاه آنها از حالت آزمایشگاهی خارج نشدند.

حال مارک ناتینگهام مدیر کارگروه IETF HTTP در خبر جدیدی بر روی وبلاگش خبر از نسخه جدید این پروتکل با نام HTTP/2 داده است که به زودی و پس از گذراندن تستهای کوتاهی قرار است به صورت عمومی عرضه شده و به عنوان استاندارد جدید این پروتکل ثبت گردد. از جمله ویژگی های جدید ارائه شده در این نسخه میتوان به امکان بارگذاری سریع تر صفحات وب به دلیل پشتیبانی از سرویس های Cache قدرتمندتر در این نسخه، ارتباط پایدارتر با سرویس دهنده و پشتیبانی از اتصال های متعدد HTTP به دلیل اشتراک ارتباط با سرویس دهنده جهت دریافت داده ها و همچنین کاهش بار پردازشی بر روی سرویس دهنده به جهت کاهش حجم های ارتباطی اشاره کرد.

با توجه به پویاتر شدن محیط وب در سال های اخیر و همچنین بنا شدن ساختار بسیاری از سرویس های تحت وب بر پایه APIها نسخه جدید با پشتیبانی و هماهنگی بیشتر در ارتباط با APIها عرضه خواهد شد.

شرکت گوگل نیز در بیانیه ای اعلام کرده است که در نسخه جدید مرورگر خود موسوم به گوگل کروم به صورت کامل به نسخه جدید این پروتکل مهاجرت خواهد کرد. برای بررسی بیشتر این پروتکل به آدرس گیت هاب پروژه مراجعه کنید ...

منبع gizmodo
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.