Tarashe Telegram
سر خط خبرها

اپل اولین شرکت 700 میلیارد دلاری جهان ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - 11:01 بازدید : 1055 بار
اپل اولین شرکت 700 میلیارد دلاری جهان !

پس از مرگ استیو جابز فقید و جانشینی تیم کوک به عنوان مدیرعامل در شرکت اپل باعث گردید تا بسیاری نسبت به آینده مالی این کمپانی با دیده شک و تردید نگاه کنند و تغییر برخی از مهمترین سیاست های کاری این شرکت از جمله تولید گوشی های با صفحه نمایش بزرگتر، دوربین قوی تر و بدنه متفاوت تر این تردیدها را چند برابر کرد اما اکنون پس از انتشار گزارش مالی سه ماهه پایانی 2014 از سوی شرکت اپل و اعلام سود 18 میلیارد دلاری در این بازه زمانی موجب گردید سهام آن به ارزشی معادل 122.02 دلار به ازای هر سهم برسد و بدین ترتیب شرکت اپل با داشتن ارزشی معادل 710.74 میلیارد دلار به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان مطرح گردد. گفتنی است بنابر آمار مالی منتشر شده از سوی اپل این شرکت افزایش 64 درصدی ارزش سهام را تجربه کرده است.

گفتنی است شرکت اپل در سال 2014 توانست 74.5 میلیون دستگاه گوشی آیفون به فروش رساند که این رقم از کلیه برآوردها و پیشبینی های انجام شده از سوی کارشناسان بیشتر بوده است و جالب تر آنکه پس از اپل کمپانی Exxon به عنوان بزرگترین کمپانی نفتی جهان ارزشی معادل 385 میلیارد دلار دارد که تنها 54 درصد از کل ارزش شرکت اپل می باشد !

منبع businessinsider
تگ ها
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.