Tarashe Telegram
سر خط خبرها

اندروید هدف اصلی بدافزارهای موبایلی 1

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 19:59 بازدید : 1049 بار
اندروید هدف اصلی بدافزارهای موبایلی

طبق گزارش گروه F Secure Labs در سه ماهه نخست سال 2014 بیش از 99 درصد از تهدیدات و بدافزارهای منتشر شده برای دستگاه های موبایلی سیستم عامل رایگان اندروید را مورد هدف قرار داده اند. طبق همین گزارش در این دوره زمانی 3 ماهه 227 خانواده و گروه جدید از تهدیدهای موبایلی شناسایی شد که از بین آن‌ها 275 خانواده با هدف حمله به سیستم‌عامل اندروید ساخته شدند، یک خانواده از این بدافزارها آیفون را مورد هدف قرار داد و یک خانواده هم مختص سیستم‌عامل سیمبین گسترش یافت.

در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، طی سه ماهه نخست سال 2013 میلادی 149 خانواده جدید تهدیدهای موبایلی شناسایی شد و در آن زمان 91 درصد تهدیدها متوجه سیستم‌عامل اندروید می‌شد.
کارشناسان امنیتی همچنین اعلام کردند که در این فصل میزان پیچیدگی تهدیدهای موبایلی برای سیستم‌عامل اندروید افزایش یافت.
 
اما در این فصل بریتانیا بیش از دیگر کشورهای جهان مورد حملات بدافزارهای اندرویدی قرار گرفت و مرکز F-Secure اعلام کرد که به‌ازای هر 10 هزار کاربر موبایلی در این کشور بین 15 تا 20 بدافزار موبایلی شناسایی شد. به عبارت دیگر، در این مدت به‌ازای هر 500 کاربر بریتانیایی یک بدافزار در این کشور کشف شد.
کشورهای آمریکا، هند و آلمان هر کدام به‌ازای هر 10 هزار کاربر بین 5 تا 10 بدافزار شناسایی کردند و در عربستان سعودی و هلند هم برای هر 10 هزار کاربر بین 2 تا 5 بدافزار شناسایی شد.
منبع ایستنا
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
H.A
H.A