Tarashe Telegram
سر خط خبرها

شرکت Ford برای تولید خودروهای هوشمند تلاش خواهد کرد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۶ بهمن ۱۳۹۳ - 15:51 بازدید : 734 بار
شرکت Ford برای تولید خودروهای هوشمند تلاش خواهد کرد

تولیدکننده آمریکایی فورد که جزو قدیمی ترین و معروف ترین تولیدکنندگان خودرو جهان نیز مطرح است به منظور همگامی با تکنولوژی روز دنیا و جهت تحقیقات بیشتر در زمینه خودروهای هوشمند و بدون سرنشین اقدام به تاسیس یک مرکز تحقیقات تکنولوژیکی در دره ی سیلیکون کرده است. این مرکز که به گفته شرکت فورد تا پایان سال 2015 حدود 125 مهندس، محقق و دانشمند فناوری های مرتبط را جذب خواهد کرد قرار است همکاری مستقیم و نزدیکی با محققان دانشگاه استنفورد آمریکا در زمینه تولید خودروهای هوشمند و بدون سرنشین داشته باشد.

چندی است شرکت ها مختلفی که در صدر آنها می توانیم از گوگل یاد کنیم در حال کار بر روی پروژه تولید خودروهای بدون سرنشین و یا بدون راننده هستند که بدون کمک نیروی انسانی و به وسیله ی حسگرها، هوش مصنوعی و ... قادر به حرکت در خیابان ها و جاده هستند. هرچند نمونه های اولیه ای از این خودروها نیز تولید شده است ولی تا این لحظه این تکنولوژی قادر به پاسخگویی به مشتریان واقعی نبوده است و تنها در محیط های آزمایشی مورد تست و بازبینی قرار گرفته اند.

البته شرکت فورد در حال حاضر نیز با تولید خودروهایی که از لحاظ فراهم ساختن امکانات هوشمندی چون شناسایی راننده، پارک دوبل هوشمند و ... جزو پیشروهای تولید خودروهای هوشمند قرار دارد اما تولید خودروهای هوشمند بدون راننده نیاز به تحقیقات گسترده تری دارد که شرکت فورد را ملزم به راه اندازی چنین مرکز تحقیقاتی کرده است.

منبع Ford
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.