Tarashe Telegram
سر خط خبرها

وب سایتی که در عرض چند هفته ارزش 85 هزار دلاری پیدا کرد ! 2

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۶ بهمن ۱۳۹۳ - 15:27 بازدید : 2557 بار
وب سایتی که در عرض چند هفته ارزش 85 هزار دلاری پیدا کرد !

چند هفته پیش مردی استرالیایی با یک ایده ی ساده و جالب اقدام به راه اندازی وب سایتی با آدرس shipyourenemiesglitter.com کرد. هدف این مرد استرالیایی از راه اندازی این وب سایت فراهم ساختن امکانی برای ارسال نامه هایی خاص جهت آزار کسانی بود که از آنها نفرت داریم !

نحوه کار این سایت که توسط متیو کارپینتر 22 ساله استرالیایی راه اندازی شده است بدین شکل است که شما می توانید با پرداخت 10 دلار و مشخص کردن آدرس گیرنده نامه ای حاوی ورق هایی براق و پاره پاره که حاوی یک پیغام هستند برای دشمن خود بفرستید و با باز کردن نامه با مقدار زیادی ورق براق یا به اصطلاح خودمان زر های رنگی روبرو خواهد شد که به هوا پخش می شوند و شاید تا هفته ها همچنان آثار آن بر روی لباس ها و اتاق آن فرد مشهود باشد !

طراح این وب سایت تنها چند هفته پس از راه اندازی وب سایت فوق توانست به بازدید 2.5 میلیون نفری در عرض 4 روز دست یابد و بیش از 20 هزار دلار درآمد کسب نماید. این بازدید و سفارشات خارج از تصور باعث شد که طراح سایت نتواند روند عادی کاری وب سایت را اداره نماید و به همین دلیل روند فعالیت سایت را تعلیق کرده و آن را برای فروش عرضه کرد که با 343 پیشنهاد خرید مواجه شد و در بین پیشنهادهای خرید قیمت حیرت آور 85 هزار دلاری یک خریدار نظر طراح را جلب کرد. این خریدار که نامش فاش نشده است اکنون صاحب این وب سایت است و جوان 22 ساله استرالیایی با یک ایده ساده که بیشتر برای سرگرمی ساخته شده بود اکنون صاحب حدود 100 هزار دلار پول !

نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
مهدی
مهدی 8 بهمن 1393 - 20:57

ما در کشور خودمون خیلی ایده های جالب و خوب داریم. اما متاسفانه بقدری قوانین دست کاربران را در فضای مجازی بسته که حتی از اینکه بخواهیم یک سایت فروش آنلاین مخصول یا خمات ساده هم راه اندازی کنیم باید بترسیم و نگران باشیم که نکنه یوقت گرفتار مراجع نظارتی بشیم یا ینفر پیدا بشه و با یک شکایت واهی کار را به جای ناجور برسونه. تازه برای راه اندازی یک همچین فروشگاهی باید هزار تا مجوز هم کسب بشه. حالا چه برسه به اینکه همچین کاری که این جوان استرالیایی کرد را یک جوان ایرانی انجام بده، ظرف یکساعت و با اولین شکایت ماشین با چراغ گردان جلوی در منزلش می ایسته و بعدش هم به عنوان یک مردم آزار اینترنتی یا کلاهبردار شهره خاص و عام میشه.

ناشناس
ناشناس 10 بهمن 1393 - 23:43

راست گفتي من حتي گاهي مي ترسم يك سايت رو كه واقعا لازم دارم باز كنم و بيان بگن چرا به اين سايت رفتي؟ اون وقت از اين كارها بكنيم