Tarashe Telegram
سر خط خبرها

در ایران 731 هزار دانشجوی ICT داریم 1

نویسنده : مهیار کریمی تاریخ : ۱۶ دي ۱۳۹۳ - 14:31 بازدید : 575 بار
در ایران  731 هزار دانشجوی ICT داریم

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۷۳۱ هزار دانشجو در حوزه ارتباطات تحصیل می کنند گفت: بیشترین شرکتهای دانش بنیان کشور نیز به این حوزه اختصاص دارد.

مرتضی براری در گفتگو با خبرنگاران در سمنان با بیان اینکه ورود شرکتهای دانش بنیان به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب شهرکهای فناوری اطلاعات، اشتغالزایی برای استانها به همراه دارد افزود: توسعه شرکتهای دانش بنیان برای فعالیت در این حوزه نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

وی از تکمیل رومینگ ملی شبکه تلفن همراه کشور تا پایان بهمن امسال بر اساس برنامه ریزی ها خبر داد و افزود: طبق این تصمیم، در اپراتورهای مختلف هیچ نطقه بدون پوشش نباید باقی بماند.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: کاهش اختلالات و افزایش آنتن دهی مناطق در حال پوشش نیز از دیگر مزیتهای تکمیل رومینگ ملی است.

براری با اشاره به اینکه توسعه شبکه ملی اطلاعات در کشور نیز، مبنی بر ارتقای زیر ساخت‌ها است و همان طور که می‌دانید در هرگونه توسعه زیر ساخت‌ها، باید ملاحظات امنیتی در نظر گرفته شود اظهار داشت: یکی از بحث‌هایی که امسال به آن توجه ویژه داشتیم، بحث توسعه زیرساخت‌ها در «استان‌ها» است.
وی با اشاره به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای استان سمنان، گفت: از ۵۸۹ روستا در این استان، ۵۷ روستا فاقد ارتباط تلفنی بود که در شش ماهه اول امسال به ۴۶ روستا این خدمت ارایه شد و ۱۱ روستا نیز تا پایان سال از ارتباط تلفنی بهره مند می شوند.

منبع itanalyze
نویسنده
تصویر Mahyar

مهیار کریمی هستم. علاقه مند به گجت ها و IT

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
معین
معین 17 دي 1393 - 18:48

سلام
چه فایده؟ درس های دانشگاه ها به درد پول در آوردن نمی خوره. برای اکثر دانشجوها وقت تلف کنی هست. بعضی هاشون به خاطر استخدام دولتی، مجبورن مدرک بگیرن. اون جایی هم که میرن کار کنن، درس هایی که خوندن به دردشون نمی خوره. درس های دانشگاهی رو ببینید، متوجه میشید.