Tarashe Telegram
سر خط خبرها

سناریو جدایی اینترنت اکسپلورر از ویندوز شاید برنده جایزه اسکار شود ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۹ دي ۱۳۹۳ - 12:00 بازدید : 598 بار
سناریو جدایی اینترنت اکسپلورر از ویندوز شاید برنده جایزه اسکار شود !

از سال ۱۹۹۵ و درست زمانی که اولین نسخه از ویندوز به بازار عرضه شد مرورگر اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیشفرض ویندوز در دل آن جا خوش کرده بود و این روند امروز پس از گذشت چندین نسل نسخه اولیه ویندوز ادامه داشته است و با پیشرفت ویندوز این مرورگر نیز پیشرفت هایی داشته و همچنان به عنوان مرورگر پیشفرض ویندوز عرضه شده است. اما در سال های اخیر با ورورد مرورگرهای قدرتمند، سریع و امن همچون فایرفاکس، کروم و اپرا مرورگر اینترنت اکسپلورر که سال ها در زمینه مرورگرها پادشاهی می کرد جایگاه سابق خود را از دست داد و به دلیل عدم بروزرسانی های مناسب از سوی مایکروسافت و همچنین عدم توانایی پشتیبانی از استانداردهای جدید در مقایسه با مرورگرهای تازه نفس به شدت منفور گردید.

علی رغم تلاش های فراوان شرکت مایکروسافت جهت بهبود مرورگر خود مخصوصا در نسخه های ۱۰ و ۱۱ آن اما این مرورگر همچنان در برابر رقبای خود حرف چندانی برای گفتن ندارد و حال گویا مایکروسافت تصمیم گرفته است با برندی جدید و رویکردی متفاوت در ویندوز جدید خود موسوم به ویندوز ۱۰ از مرورگر جدیدش نیز رونمایی نماید.

خبرهای منتشر شده حکایت از آن دارد که شرکت مایکروسافت از نسخه ۱۱ به بعد با مرورگر اینترنت اکسپلورر خداحافظی خواهد کرد و تیم توسعه آن نیز بر روی پروژه جدیدی با نام Spartan در حال کار هستند که احتمال می رود به عنوان مرورگر جدید ویندوز ۱۰ که به گفته مایکروسافت انقلابی در عرصه سیستم عامل ها خواهد بود عرضه می گردد.

منبع engadget
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.