Tarashe Telegram
سر خط خبرها

شبکه 4G ایرانسل رسما در ۹ شهر راه اندازی شد ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - 16:49 بازدید : 794 بار
شبکه 4G ایرانسل رسما در ۹ شهر راه اندازی شد !

مراسم راه‌اندازی سراسری شبکه نسل چهارم تلفن همراه توسط اپراتور دوم ارتباطی صبح امروز برگزار و در قالب آن توضیحاتی در این خصوص ارائه شد.
علیرضا قلمبر دزفولی در این نشست به ارائه توضیحاتی درباره نسل چهارم ارتباطی پرداخته و به سوالات مختلف خبرنگاران در خصوص نسل چهار پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سوال که تعرفه استفاده از نسل چهارم ارتباطی چگونه خواهد بود و آیا این هزینه‌ها همانند تعرفه‌های نسل دو و سه تعریف می‌شود و براساس مصوبه‌ای که به تازگی سازمان تنظیم مقررات ابلاغ کرده محاسبه خواهد شد، گفت: البته ما مصوبه‌ای از سوی سازمان تنظیم مقررات دریافت نکرده‌ایم، اما دوستان می گویند چنین مصوبه‌ای ابلاغ شده است. اما در هر صورت براساس این مصوبه هزینه استفاده از دیتای تلفن همراه فارغ از این که نسل‌های دو، سه و یا چهار باشد برای هر کیلوبایت نیم ریال تعریف شده است.

مدیرعامل ایرانسل ادامه داد: قاعدتا با توجه به این که این تعرفه در مقایسه با تعرفه ال تی ای در سایر کشورهای دنیا بسیار نازل است، پیش بینی ما آن است که تعرفه‌های ابلاغ شده باعث استفاده بیشتر کاربران از اینترنت نسل چهار شود که البته باید به این نکته توجه داشت که آنچه در تعرفه‌های جدید طراحی شده تاثیری در بسته‌های تشویقی ندارد و بسته‌های تشویقی به طور مجزا تعریف می شوند. وی میزان سرمایه‌گذاری ایرانسل برای ورود به نسل‌های سه و چهار نیز حدود یک میلیارد یورو اعلام کرد.

مدیر عامل ایرانسل در بخش دیگری از این نشست با اشاره به این‌که در فاصله‌ای کمتر از 100 روز از ارائه 3G، این اپراتور موفق شده است که در شهرهای مختلف خدمات نسل چهار را نیز به مشترکان خود ارائه کند، این روند را یک رکورد بین المللی دانست. دزفولی همچنین یادآور شد: در حال حاضر شبکه نسل سه ایرانسل در 75 شهر مشغول فعالیت است و اکنون این شبکه در 9 شهر تهران، کرج، ارومیه، همدان، تبریز، قزوین، قم و بابل در دسترس مشترکان قرار دارد تا بتوانند با تغییر سیم کارتهای خود از خدمات نسل چهار بهره مند شوند.

وی با اشاره به این‌که از امروز به طور رسمی بهره برداری از شبکه 4G در کشور آغاز می‌شود، اظهار کرد:‌ در دنیا بحث ورود نسل چهار از سال 2004 میلادی توسط یک شرکت ژاپنی مطرح شد و بدین ترتیب در سال 2008 اتحادیه بین‌المللی مخابرات الزامات مربوط به این بخش را تدوین کرده و از سال 2009 توسط برخی شرکت‌ها تستهای لازم در این حوزه انجام گرفته و اولین شبکه ال تی ای به طور جدی در این سال راه اندازی شد.

مدیر عامل ایرانسل ادامه داد: اما یکی از دلایلی که طی سالهای گذشته باعث اقبال به شبکه نسل چهار بوده بحث افزایش سرعت و امکان انتقال فایلهای حجیم‌تر در مدت زمان کم و بهبود زمان پاسخگویی شبکه و ارائه ارتباط در لحظه محسوب می شود. دزفولی ادامه داد: براساس نظرسنجی‌هایی که در آمریکا صورت گرفته ارائه خدمات نسل چهار در نهایت موجب شده است که 67 درصد صاحبان کسب و کار آن را باعث افزایش بهره‌وری و 47 درصد آنها ورود 4G را باعث کاهش هزینه‌های خود دانسته‌اند.

وی در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره سرعت دانلود و آپلود اینترنت همراه پرداخت و اظهار کرد: اکنون سرعت دانلود ما در شبکه نسل دو رقمی بین 10 تا 130کیلوبیت است که این رقم در شبکه نسل سه به یک تا پنج مگابیت بر ثانیه و در شبکه نسل چهار به حدود 10 تا 40 مگابیت بر ثانیه می‌رسد و سرعت آپلود نیز در شبکه نسل دو رقمی مابین هشت تا 130 کیلوبیت، در نسل سه بین 200 تا 500 کیلوبیت و در نسل چهار رقمی بین یک تا 15 مگابیت خواهد بود. وی همچنین پیش‌بینی کرد که سالهای پیش رو شرایط به گونه‌ای باشد که بیشترین میزان رشد کاربران اینترنت مربوط به کاربران تلفن‌های هوشمند باشد و نه استفاده کنندگان از انواع تبلت‌ها و موبایل‌ها.

منبع ICTNA
تگ ها
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.