Tarashe Telegram
سر خط خبرها

حملات هکری همچنان غریبان گیر شرکت سونی پیکچرز ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - 13:57 بازدید : 716 بار
حملات هکری همچنان غریبان گیر شرکت سونی پیکچرز !

سرورهای شرکت سونی این روزهای زیر شدیدترین حملات سایبری است، حملاتی که بنیان این شرکت بزرگ ژاپنی را به لرزه در آورده است. گروهی از هکرها با نام نگهبانان صلح (Guardians of Peace) که چند روز پیش نیز حملات شدیدی و گسترده ای را به سرورهای این شرکت انجام داده بودند و حتی بسیاری از اطلاعات خصوصی این شرکت را دزدیده بودند این بار پا فراتر گذاشتند و با انتشار فیلم DVD Screener که به عنوان آخرین فیلم ساخته شده توسط این شرکت مطرح است را در شبکه اشتراک غیرقانونی فایل تورنت ضربه دیگری بر پیکر این شرکت وارد کردند.

در شبکه اشتراک فایل علاوه بر فیلم DVD Screener فیلم هایی همچون فیلم خشم (Fury) با بازی برد پیت (اکران 17 اکتبر)، Annie با بازی جیمی فاکس و کمرون دیاز (اکران 19 دسامبر)، Mr Turner (اکران 19 دسامبر) و Still Allice با بازی جولین مور و الک بالدوین (اکران 16 ژانویه سال آینده میلادی) و چندین اپیزود از سریال‌ های Adventure Time و Human planet در این میان به چشم می‌خورند.

جالب است که فیلم To Write Love on her Arms نیز که اصلا در خلال این حمله دزدیده نشده بود توسط گروهی دیگر در سطح وب منتشر شده است !

شرکت سونی این روزها انگشت اتهام را به سمت دولت کره شمالی نشانه رفته است و دلیل این حملات را پخش فیلمی با عنوان The Interview از سوی این شرکت می داند. فیلمی کمدی که در آن دو مامور مخفی CIA آمریکا به منظور ترور Kim Jong-un به خاک این کشور وارد می شوند. پس از انتشار این فیلم توسط شرکت سونی پیکچرز دولت کره شمالی اعلام کرده بود که این حرکت را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

Sony-Pictures-hacked-1.jpg

منبع techcrunch
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.