Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نسخه جدید WhatsApp اندروید مکالمات شما را رمزنگاری خواهد کرد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - 23:01 بازدید : 752 بار
نسخه جدید WhatsApp اندروید مکالمات شما را رمزنگاری خواهد کرد

واتس آپ اعلام کرد در نسخه جدید نرم افزار پیغام رسان خود بر روی دستگاه های اندرویدی از سیستم رمزنگاری استفاده خواهد کرد. این رمزنگاری به صورت رمزگذاری در مبدا و رمزگشایی در مقصد خواهد بود، یعنی پیغام ها و مکالمات شما با دوستانتان ابتدا در گوشی خودتان رمزگذاری شده و برای دوستتان ارسال خواهد شد و این داده های رمزنگاری شده پس از دریافت توسط دوستتان در دستگاه او رمزگشایی شده و نمایش داده خواهند شد.

WhatsApp به منظور پیاده سازی این سیستم رمزنگاری با شرکت Open Whisper Systems دست همکاری داده است. شرکت Open Whisper Systems در توضیح نحوه همکاری خود با واتس آپ اعلام کرده است که حدود شش ماه زمان برای پیاده سازی الگوریتم امنیتی برای نسخه اندروید برنامه WhatsApp زمان صرف شده است و حتی اگر کلید رمزگشایی داده ها لو برود باز کسی قادر به رمزگشایی داده های در حال انتقال نخواهد بود. قابل ذکر است که این سیستم رمزنگاری هنوز برای نسخه iOS این برنامه آماده نیست و پس از انتشار و تست موفقیت آمیز آن بر روی دستگاه های اندرویدی فعالیت برای امن سازی نسخه iOS آن نیز آغاز خواهد شد.

منبع The Verge
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.