Tarashe Telegram
سر خط خبرها

nvidia قدرتمندترین کارت گرافیکی جهان را معرفی کرد ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - 12:15 بازدید : 1160 بار
nvidia قدرتمندترین کارت گرافیکی جهان را معرفی کرد !

دوشنبه این هفته شرکت nvidia از قدرتمندترین پردازنده گرافیکی دنیا با 24 گیگابایت حافظه DDR5 و دو پردازنده رونمایی کرد. این پردازنده گرافیکی با نام K80 از سری Tesla این شرکت می باشد و در تولید آن از تکنولوژی بهینه سازی شده ی مورد استفاده در تولید کارت های گرافیکی GeForce استفاده شده است.

این کارت گرافیکی که مورد استفاده آن بیشتر در خلق مدل های گرافیکی، شبیه سازی میادین گازی و همچنین حل معادلات بسیار پیچیده مهندسی است قادرست سرعتی معادل 8.74 ترافلاپس تولید نماید در حالی که GeForce 980GTX که آخرین سری از نوع جی فورس می باشد قادر است سرعتی معادل 5 ترافلاپس تولید کند.

کارت گرافیکی K80 دو چیپ داشته و دارای 4,992 هسته پردازشی می باشد این کارت گرافیکی 24 گیگابایت حافظه DDR5 دارد و از پهنای باندی معادل 480GBps ایجاد می کند.

شرکت nvidia در این محصول از تکنولوژی GPU boost نیز برای کارایی بیشتر و بهتر استفاده نمونده است و کارت گرافیکی حاضر قرار است در سرورهای شرکتهایی مانند Dell, HP و Quanta به خدمت گرفته شود. البته طبق اعلام شرکت انودیا این شرکت در حال کار بر روی گذرگاهی با نام NV-Link می باشد که سرعتی معادل 5 برابر PCI Express 3.0 فراهم می کند.

منبع PCWorld
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.