Tarashe Telegram
سر خط خبرها

سونی در یکسال بیش از 13.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 فروخت ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - 12:20 بازدید : 1593 بار
سونی در یکسال بیش از 13.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 فروخت !

تقریبا یکسال پیش در چنین روزهایی شرکت سونی آخرین نسل از کنسول بازی خود با نام PlayStation 4 را روانه بازارهای آمریکا نمود، تاریخ رسمی عرضه این کنسول در آمریکا به 15 نوامبر 2013 باز می گردد و کاربران اروپایی نیز از 29 نوامبر توانستند اقدام به خرید این کنسول کنند، جالب است بدانید کسنول بازی سونی در 13 دسامبر 2013 نیز در دسترس کاربران خود در آفریقا جنوبی قرار گرفت و به نوعی در کمتر از یک ماه فروش آن به صورت جهانی آغاز گردید. شرکت سونی چند روز پیش به بهانه تولد یک سالگی کنسول بازی پلی استیشن 4 خود ضمن تقدیر و تشکر از مشتریان اقدام به انتشار آمار و ارقامی نیز در این زمینه نمود که طبق آمار منتشر شده در وبلاگ رسمی پلی استیشن سونی این کنسول در مدت یکسال بیش از 13.5 میلیون دستگاه فروش داشته است و گیمرها بیش از 1 میلیارد ساعت بازی بر روی این کنسول ها انجام داده اند. همچنین این کنسول در مدت یکسال بیش از 56 میلیون پروفایل کاربری ثبت کرده است.

شرکت سونی که توانست ضرر و زیان های مربوط به کاهش فروش بخش های دیگر خود همچون بخش موبایل اش را با فروش عالی کنسول بازی اش پوشش دهد یک سال پیش تقریبا همزمان با شرکت مایکروسافت که کنسول Xbox One خود را در دست عرضه داشت اقدام به عرضه PS4 نمود و توانست با استراتژی بهتر، عرضه جهانی سریع تر و اعمال محدودیت های کمتر برای اجرای بازی ها در این کنسول از لحاظ آمار فروش از Xbox One مایکروسافت پیشی بگیرد.

منبع Playstation Blog
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.