Tarashe Telegram
سر خط خبرها

Ello یک جامعه مجازی رایگان و ضد فیسبوک ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - 01:26 بازدید : 1030 بار
Ello یک جامعه مجازی رایگان و ضد فیسبوک !

بسیاری از سرویس های موفق اینترنتی روزی از نقطه صفر شروع کرده اند، با ارائه نسخه ای اولیه قدم به عرصه نهاده اند، نیازی را برطرف ساخته اند و گاه بهتر از سرویسی مشابه نیازی را برطرف ساخته اند و به موفقیتی بزرگ دست یافته اند !

اگر به تاریخ وب نگاهی بیاندازیم سرویس های بی شماری را می بینیم که به همین شکل به محبوبتی بی نظیر و غیرقابل وصف دست یافته اند. مانند موتور جستجوی گوگل که در مقابل موتورهای جستجوی قدرتمندی چون یاهو و Altavista از صفر شروع کرد و امروزه به ابرقدرت وب مبدل شده است. مانند فیسبوک که با وجود شبکه های اجتماعی وسیعی چون مای اسپیس شروع به عضوگیری نمود و امروز با حدود 1.5 میلیارد عضو به بزرگترین جامعه مجازی جهان تبدیل گشته است.

و اما امروز در مقابل بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، یعنی فیسبوک یک شبکه اجتماعی جدید با نام Ello قدم به عرصه رقابت نهاده است. شبکه ای که با استراتژی متفاوت و با هدف قرار دادن ضعف های بزرگ فیسبوک تلاش خواهد کرد به عنوان رقیبی جدی برای فیسبوک مطرح گردد !

شبکه اجتماعی رایگان Ello توسط Paul Budnitz و Todd Berger در ماه مارس 2014 راه اندازی شده است و در ماه اکتبر سال 2014 به عنوان یک کمپانی شبکه های اجتماعی ثبت گردیده است. این شبکه که در ابتدا به صورت یک شبکه خصوصی در بین چند برنامه نویس و هنرمند مورد استفاده بوده است پس از تغییراتی که در آن صورت گرفته است به صورت عمومی و همگانی شروع به فعالیت نموده است.

شبکه اجتماعی Ello که در حال حاضر عضویت در آن تنها از طریق دریافت دعوت نامه مقدور می باشد با شعار ساده، زیبا و بدون تبلیغات در حال عضوگیری است و با توجه به اینکه در فاز آزمایشی قرار دارد بسیاری از امکانات پیشفرض موجود در شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و گوگل پلاس هنوز در آن فعال نشده است. این شبکه اجتماعی در حال حاضر بیش از یک میلیون عضو دارد و طبق اعلام مسئولین شبکه، در ساعات اوج فعالیت این وب سایت 30 هزار درخواست عضویت را پذیرا بوده است.

مدیران این شبکه که به یک شبکه ضد فیسبوکی معروف گردیده است به کاربران خود قول داده اند که بر خلاف فیسبوک اطلاعات کاربرانشان را در اختیار شرکت های تبلیغاتی قرار ندهند، هرگز تبلیغاتی به کاربران نمایش داده نشود، برای عضویت در شبکه از کاربران خود درخواست اطلاعات کاربری تایید شده مانند نام و نام خانوادگی واقعی درخواست نکنند و همچنین از انتشار مطالب و تصاویر غیراخلاقی، توهین آمیز و کذب جلوگیری نمایند.

اگر شما نیز دوست دارید در این شبکه اجتماعی عضو شوید جهت ثبت ایمیل خود در سیستم دعوت نامه به آدرس Ello.co مراجعه کنید و پس از ثبت ایمیل خود منتظر دریافت ایمیل دعوت نامه خود باشید ...

منبع Wikipedia
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.