Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نمایشگرهای OLED جایگزین پنجره های هواپیماها می شوند ! 1

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۸ آبان ۱۳۹۳ - 16:41 بازدید : 945 بار
نمایشگرهای OLED جایگزین پنجره های هواپیماها می شوند !

اگر با هواپیما سفر کرده باشید حتما دوست داشتید صندلی شما صندلی سمت پنجره باشد و بتوانید از پنجره هواپیما منظره های بی نظیر ابرها، دورنمای شهرها و ... را تماشا کنید، اما همیشه بخت با همه مسافران یار نیست و بسیاری از مسافران نیز به دلیل موقعیت صندلی خود امکان دیدن این مناظر زیبا را ندارند. اما آیا تنها رفع این مشکل شرکت های هوایپما سازی را قانع می کند تا هزینه ی بالایی جهت نصب دوربین های مدار بسته در دور هواپیما و همچنین نصب پنل های عریض و بزرگ OLED در درون هواپیما را قبول کنند ؟

واقعیت مطلب آن است که شیشه ی پنجره های هواپیما ها با توجه به جنس آنها و تکنولوژی ساخت دوجداره ای که دارند وزن زیادی را بر وزن کل هوایپما تحمیل می کنند و علاوه بر پنجره ها، سازندگان مجبورند در قسمت های نزدیک پنجره و اطراف آن از ورق های خاص و ضخیم تری استفاده نمایند که همه این موارد در کل منجر به افزایش وزن هواپیما و در نتیجه فشار بیشتر بر موتورهای آن می گردد که غلبه بر این وزن نیازمند مصرف سوخت بیشتری می گردد و در کل هزینه سفرهای هوایی را نیز افزایش می دهد.

حال محققینی در مرکز پرورش نوآوری های انگلستان (CPI) با بررسی همه جانبه این مشکل و همچنین به دنبال ارائه راهکارهای مناسب برای رفع این معضل به نتایج جالبی رسیده اند و آن ساخت هواپیمایی با بدنه ی فاقد پنجره های متعدد و سنگین و در عوض نصب پنلهای OLED در داخل هواپیما جهت نمایش صحنه های اطراف هوایپما است !

این روند ساخت که قرار است طی 10 سال آینده اجرایی گردد علاوه بر افزایش لذت سفر برای مسافران با کاهش مصرف سوخت هواپیما موجب کاهش هزینه کل سفرهای هوایی نیز خواهد گردید. به گونه ای که طبق بررسی های انجام شده هر یک درصد کاهش وزن هواپیما موجب کاهش 0.75 درصدی هزینه های مربوط به تامین سوخت مورد نیاز هواپیما در یک سفر هوایی خواهد شد.

منبع Mashable
تگ ها
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
reza
reza 20 آبان 1393 - 09:35

سلام
جالب بود ممنون