Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نسخه تقلبی از پیغام رسان واتس آپ در کمین کاربران این شبکه ارتباطی ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۸ آبان ۱۳۹۳ - 15:24 بازدید : 906 بار
نسخه تقلبی از پیغام رسان واتس آپ در کمین کاربران این شبکه ارتباطی !

به نظر می‌رسد که مجرمان سایبری یک نسخه جدید از برنامه پیام‌رسان واتس اپ موسوم بر "WhatsApp Oro" یا "WhatsApp Gold" طراحی و در اینترنت منتشر کرده‌اند.

این در حالی است که شرکت واتس اپ از ارائه نسخه جدید خود هیچگونه خبری منتشر نکرده و خبر انتشار نسخه جدید با امکانات ویژه ارتباطی را رد کرده است.
بنابراین کلاهبرداران اینترنتی قصد دارند با انتشار یک برنامه ارتباطی جعلی و سوءاستفاده از نام این برنامه ارتباطی محبوب، کاربران و خصوصاً مشترکین این برنامه را بخاطر منافع مالی خود به خطر اندازند.

این کلاهبرداران با تبلیغات دروغین در شبکه اجتماعی توئیتر کار خود را شروع کرده و پس از آن در دیگر شبکه‌های اجتماعی به تبلیغات دروغین از سوی شرکت سازنده واتس اپ پرداخته‌اند که تا به این لحظه کاربران بسیاری را قربانی این دروغ ساخته‌اند.

مطابق این تبلیغات جعلی، مجرمان سایبری قصد دارند تا ذهن کاربران اینترنت و میلیون ها طرفدار این برنامه ارتباطی را به دانلود نسخه جدید با امکانات قوی تر و سرویس های ویژه ارتباطی معطوف کرده و اینگونه پول های بیشتری به جیب خود بزنند.
طبیعتاً موفقیت ها و شهرت واتس اپ در بوجود آمدن این دسته از مجرمان سایبری و طراحی یک برنامه ارتباطی تقلبی، نقش به سزایی داشته است، لذا برای هر کدام از دیگر برنامه های ارتباطی یا شبکه اجتماعی هم این امکان وجود خواهد داشت.
اگرچه هنوز مشخص نیست این برنامه جعلی چه خطراتی میتواند برای کاربران داشته باشد اما چیزی که محرز است، سوء استفاده‌های مالی کلاهبرداران از کاربران می‌باشد چرا که برای دریافت و نصب این برنامه نیاز است تا کاربر مقداری پول بپردازد.
بسیاری از کارشناسان امنیتی بر این باورند که این برنامه ارتباطی میتواند خسارت های بیشتری به کاربران وارد سازد، برای مثال با ذخیره پیام های رد و بدل شده آنها به همراه اطلاعات شخصی پروفایل کاربر در یک بانک اطلاعاتی همگانی، ممکن است خسارت های جبران ناپذیری برای کاربران بوجود آورد.

بنابراین لازم است که تمام کاربران هوشیار باشند و برای تهیه برنامه های مبتنی بر اندروید یا iOS حتماً از فروشگاه‌های معتبر و مطمئنی مانند Google Play Store ویژه اندروید و App Store ویژه iOS استفاده نمایند تا احتمال انتشار و نصب برنامه های جعلی به حداقل برسد.

نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.