Tarashe Telegram
سر خط خبرها

سامسونگ با پروژه The 60 GHz Wi-Fi سرعت شبکه های بیسیم را 5 برابر می کند ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - 16:18 بازدید : 892 بار
سامسونگ با پروژه The 60 GHz Wi-Fi سرعت شبکه های بیسیم را 5 برابر می کند !

روز دوشنبه شرکت سامسونگ طی اطلاعیه ای خبر از تحقیقات خود در زمینه افزایش سرعت شبکه های بی سیم WiFi داد که بر اساس این تحقیقات این شرکت سعی دارد تا با رفع مشکلات موجود و بهینه سازی الگورتیم های انتقال داده بر بستر شبکه های بی سیم فاصله تئوری سرعت انتقال داده ها در بستر این شبکه ها و سرعت ارائه شده عملی آنها را کمتر سازد.

البته طبق گزارشات منتشر شده این پروژه تا اجرای تجاری حداقل یک سال زمان نیاز دارد و برای تجاری ساختن آن باید بسیاری از مشکلات موجود مانند ناپایداری شبکه، قطع و وصلی های متناوب و ... برطرف گردد.

سامسونگ پروژه مورد ذکر را The 60 GHz Wi-Fi نام گذاری کرده است و بر اساس گزارش منتشر شده این تکنولوژی کمک خواهد کرد تا با استفاده از تجهیزات فعلی شبکه های بی سیم کاربران بتوانند سرعت ای معادل 5 برابر سرعت فعلی را در انتقال اطلاعات بین دو دستگاه بیسیم مجهز به WiFi تجربه نمایند. برای نمونه می توان گفت با استفاده از این تکنولوژی شما می توانید یک فیلم یک گیگابایتی را تنها در 3 ثانیه بین دو دستگاه منتقل نمایید !

سامسونگ امیدوار است با ارائه این تکنولوژی قدم بلندی در زمینه بهبود خدمات بیسیم پزشکی، عمل های آنلاین، شبکه های آموزشی از راه دور و همچنین بهبود ارتباطات مخابراتی بردارد.

منبع TomasHardware
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.