Tarashe Telegram
سر خط خبرها

دبیرشورایعالی فضای مجازی از تدوین مقررات استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی خبر داد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - 23:49 بازدید : 659 بار
دبیرشورایعالی فضای مجازی از تدوین مقررات استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی خبر داد

دبیر شورای عالی فضای مجازی درخصوص استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی خارجی گفت: باید مقرراتی تدوین شود تا این شبکه ها تحت نظم و قاعده مشخص قرار گیرند.

محمدحسن انتظاری در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه تلکام افزود: هم اکنون هیچ مقررات مشخصی در کشور برای این نرم افزارها حاکم نیست و این موضوع برای ما قابل پذیرش نخواهد بود و دولت باید تحت ضابطه مشخص امکان استفاده از این خدمات را به کاربران بدهد چراکه هم اکنون با استفاده کاربران از فضای ایجاد شده بخشی از کشور در اختیار خارجی ها قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: درحال بررسی وضعیت محتوا و مقررات در حوزه شبکه های اجتماعی داخلی و نرم افزارهای موبایلی داخلی هستیم که با حداقل شرایط کشور طراحی و تولید شوند تا بتوان این سامانه ها را جایگزین سامانه های خارجی کرد.
به گفته انتظاری، سیاست گذاری در رسانه های اجتماعی در برنامه ملی محتوا دیده شده است و در این راستا سیاست های تعرفه ای نیز در حال نهایی شدن در این طرح ملی خواهد بود.

وی درباره فیلترینگ هوشمند نیز گفت: نرم افزاری با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و موسسه تبیان زیر بار رفته و در چهار سازمان عملیاتی شده است به نحوی که با اجرای این نرم افزار به طور هوشمند بخش های ناخواسته در سایت های اینترنتی پالایش می شود.
انتظاری ادامه داد: به بیان دیگر این نرم افزار نوعی سیستم پالایشگر است که کل سایت را نمی بندد و به کاربر این امکان را می دهد که سریع تر به محتوا دسترسی پیدا کند در این راستا پروژه تحقیقاتی دیگری نیز در مرکز ملی فضای مجازی آغاز شده است.
وی در مورد جزئیات این نرم افزار و تفاوت آن با سیستم فیلترینگ کشور گفت: این سامانه فیلترینگ یک سیستم توزیع شده است که در سازمان ها شرکت ها و حتی مراکز و استان هایی که ظرفیت ترافیکی اینترنتشان بالا باشد به کار گرفته خواهد شد و این سیستم از درگاه اصلی اینترنت کشور پالایش خود را انجام نمی دهد.
وی با بیان اینکه این فیلترینگ هوشمند یکی از عناصر اصلی سیستم نهایی فیلترینگ کشور خواهد بود، گفت: به زودی با اجرای کامل این پروژه سیستم نهایی فیلترینگ کشور به اجرا درآمده و سیستم فعلی متحول می شود.

منبع ICTNA
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.