Tarashe Telegram
سر خط خبرها

ضرر و زیان های زلزله بر کمپانی ژاپنی سونی در سال 2017 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۵ خرداد ۱۳۹۵ - 15:14 بازدید : 4941 بار
ضرر و زیان های زلزله بر کمپانی ژاپنی سونی در سال 2017

زلزله چند ماه پیش جنوب ژاپن زیان فراوانی را بر کمپانی های فعال در این منطقه وارد کرد، یکی از شرکت های ضربه دیده از زلزله شدید این منظقه کمپانی سونی می باشد که یکی از 5 کارخانه تولید حسگرهای تصویری آن در این منطقه با مشکلاتی مواجه شد و با وجود از سرگیری سریع روند فعالیت بسیاری از بخش های کارخانه ی آسیب دیده، اما سونی گزارش سالانه ی مالی خود را با یک ماه تاخیر و در می به جای ماه آوریل ارائه کرد.

طبق گزارش اعلام شده برای سود عملیاتی سونی در سال جاری تنها دو درصد افزایش پیش بیتی شده است. این کمپانی همچنین تا پایان ماه مارس 2017 حدود 300 میلیارد ین سود پیش بینی کرده است که از رقم 409.1 میلیارد ینی پیش بینی شده توسط موسسه Thomson Reuters بسیار پایین تر به نظر می رسد. باید بگوییم بخش تولید حسگرهای تصویری موبایل این شرکت با فروش مناسبی که داشته است توانسته کاهش فروش بخش تلویزیون شرکت مذکور را پوشش دهد.

براساس بارآوردهای صورت گرفته ضرر و زیان زلزله فوق بر کارخانجات حسگرهای تصویری سونی حدود 105 میلیارد ین و تاثیر آن منفی آن بر کل شرکت حدود 115 میلیارد ین تخمین زده شده است. سونی به عنوان یکی از تولیدکنندگان حسگرهای تصویری و ماژول های دوربین که امسال نیز بخشی از نیاز اپل به ماژول های دوربین های دوگانه را تامین خواهد کرد اعلام کرده است که عرضه این ماژول ها کمی با تاخیر مواجه خواهد بود.

منبع Reuters
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.