Tarashe Telegram
سر خط خبرها

آزادسازی قیمت خودرو در شرایط فعلی، درست است یا نادرست ؟ 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 17:53 بازدید : 3404 بار
آزادسازی قیمت خودرو در شرایط فعلی، درست است یا نادرست ؟

 رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان معتقد است: در شرایطی که بازار خودرو در انحصار محصولات بی‌ کیفیت دو شرکت ایران خودرو و سایپاست اجرای مصوبه شورای رقابت مبنی بر آزادسازی قیمت خودروهای داخلی، نادرست است.

محمد جعفری رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان اظهار کرد: شورای رقابت باید توضیح دهد که با چه استدلالی معتقد به رقابتی بودن تولید برخی از خودروهای داخلی است. وی با بیان اینکه بازار خودرو هم‌ اکنون در انحصار دو شرکت ایران خودرو و سایپا است، خاطرنشان کرد: انحصار این دو خودروساز در حدی است که با کاهش یا افزایش تولید خود، قیمت خودرو در بازار آزاد را تعیین می‌کنند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان ادامه داد: در این شرایط اگر اختیار تعیین قیمت کارخانه‌ ای خودرو نیز به خودروسازان داده شود دیگر سنگ بر روی سنگ بند نخواهد شد. وی افزود: آزادسازی قیمت خودرو به معنای گران شدن قیمت‌ ها است و نباید اتفاق بیافتد زیرا در حال حاضر نیز قیمت خودروهای داخلی گران است و مصرف‌ کنندگان تمایلی به خرید با قیمت‌ های فعلی ندارند.

جعفری با بیان اینکه وظیفه شورای رقابت برخورد با انحصار موجود در بازار خودرو است، تصریح کرد: با این حال شورای رقابت به جای برخورد با انحصار با مصوباتی چون آزادسازی قیمت برخی خودروهای داخلی به دنبال قانونی جلوه دادن این انحصار است. اخیرا شورای رقابت مصوب کرد که "برای حداکثر سازی توان رقابت در بازار خودرو، هر خودرویی که با توجه به تعرفه‌ های وارداتی و خودروهای جایگزین در کلاس خود از قدرت رقابتی مناسبی برخوردار باشد به تدریج از نظام قیمت‌ گذاری خارج می‌شود".

منبع ISNA
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.