Tarashe Telegram
سر خط خبرها

زلزله ژاپن ضرر چند صد میلیون دلاری بر روی دست تویوتا گذاشت 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 14:00 بازدید : 1539 بار
زلزله ژاپن ضرر چند صد میلیون دلاری بر روی دست تویوتا گذاشت

شرکت Toyota Motor در پی زلزله اخیر در جنوب ژاپن تامین قطعات مورد نیاز و فعالیت کارخانه‌ های مونتاژ این شرکت را در منطقه فوق متوقف کرده است، ممکن است با کاهش حدود 30 میلیارد ین (277 میلیون دلار) سود عملیاتی در سه ماهه جاری سال 2016 میلادی روبرو شود.

تویوتا در بیانیه ای اعلام کرد شیفت های تولید اواخر هفته گذشته در کارخانه‌ های کیوشوی توکیو متوقف شده است و این تولیدات هفته جاری به سایر خطوط مونتاژ این شرکت گسترش یافته است. ویرانگرترین زلزله ژاپن از ماه مارس سال 2011، روز پنج شنبه جنوب جزیره کیوشو را لرزاند و تولید موتور و سایر قطعات شرکت Aisin، تولید تراشه رنسانس الکترونیکس و میتسوبیشی الکتریک و تولید موتورسیکلت Honda Motor را متوقف کرد.

ضرر تولید تویوتا ممکن است به 56 هزار خودروی برند تویوتا و لکسوس و 7500 خودروی برند دایهاتسو موتور برسد. به گفته تحلیلگران ژاپنی، ضرر 30 میلیارد ین تویوتا موتور در سود عملیاتی ممکن است در سه ماهه سوم ادامه پیدا کند.

این زلزله طرح های پایداری فعالیت تویوتا موتور و همتایان ژاپنی‌ اش را که پس از بلایای طبیعی پنج سال قبل در شرق ژاپن طراحی شده بودند را به آزمون گذاشته است. مختل شدن فعالیت تاثیر بیشتری بر تویوتا دارد زیرا این خودروساز نسبت به سایر همتایانش اتکای بیشتری به تولید داخلی دارد. تویوتا و شرکت های تابعه‌ اش سال گذشته بیش از چهار میلیون خودرو در ژاپن تولید کردند که 40 درصد از تولید جهانی آنها بود. سهم نیسان موتور و هوندا موتور از تولید داخلی خودرو در ژاپن به ترتیب 17 و 16 درصد است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هوندا تولید کارخانه موتورسیکلت در کوکاموتو را از پنج شنبه گذشته متوقف کرده و مدت توقف را تا 22 آوریل تمدید کرده است. کارخانه‌ های نیسان در جزیره کیوشو که متحمل خسارتهای جزئی شده بودند تولیدشان را از روز دوشنبه ازسرگرفتند. کارخانه‌ های مونتاژ سازنده سوبارو و مزدا موتور روز دوشنبه فعال بوده و با قطعه سازان در تماس بودند تا نسبت به تامین قطعات مورد نیازشان اطمینان حاصل کنند. خطوط مونتاژ داخلی تویوتا موتور برای دومین سال در سال جاری تعطیل شده اند. این شرکت در ماه فوریه در پی انفجار و آتش سوزی کارخانه یکی از تامین کنندگانش، فعالیت کارخانه‌ هایش را به مدت یک هفته متوقف کرد.

منبع ISNA
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.