Tarashe Telegram
سر خط خبرها

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 تعمیر شده و آماده پرواز است 0

نویسنده : یاور ملکیان تاریخ : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - 14:25 بازدید : 1268 بار
هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 تعمیر شده و آماده پرواز است

بیش از یک سال پیش در تراشه مطلبی در مورد هواپیمای خورشیدی دوربرد سولار ایمپالس 2 منتشر کردیم. این هواپیما سال گذشته با هدایت آقای آندره بورشبرگ توانست در یک پرواز بی وقفه چهار روزه از ناگویا به هاوایی آمریکا برسد که به عنوان طولانی ترین پرواز تک نفره نیز ثبت گردید. اما چهار روز و 21 ساعت و 51 دقیقه پرواز بی وقفه با این هواپیمای خورشیدی باعث گردید تا باتری های آن داغ کرده و از کار بی افتند.

در نتیجه این هواپیما پس از سپری کردن فصل زمستان در فرودگاه Kalaeloa، تعمیر شده و مجددا آماده پرواز گردید و به منظور اطمینان از صحت عملکرد آن، تاکنون سیزده پرواز در ارتفاعات هاوایی صورت گرفته است. همچنین در همین مدت خلبان های جدیدی به سرپرستی «برتراند پیکارد» و «بورشبرگ» آموزش دیده اند و حال این هواپیمای پاک آماده است تا ادامه سفر خود به دور دنیا را آغاز کند. گفتنی است خروج هواپیمای Solar Impulse 2 از منطقه هاوایی به دست خلبان پیکارد صورت خواهد گرفت و در ادامه پروازهایی به شهرهای سان فرانسیسکو، لس آنجلس و ونکوور خواهد داشت.

خلبان پیکارد در گفتگویی اعلام کرده است که هدف اصلی از ساخت این هواپیما و انجام این پروازها آشنا ساختن مردم با انرژی های پاک و جلب اعتماد آنها نسبت به چنین تجهیزاتی است تا بدانند با روش های سبزتری نیز می توانند به زندگی ادامه دهند.

منبع theverge
نویسنده
تصویر Yavar

یاور ملکیان هستم. دانشجوی کارشناسی رشته میکروبیولوژی. شاید کامپیوتر چندان با رشته تحصیلیم در ارتباط نباشد اما عاشق تکنولوژی ها نو هستم. سخت افزار و تست قطعات مختلف سخت افزاری یکی از علایق اصلیم به شمار می رود.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.