Tarashe Telegram
سر خط خبرها

انفجار یک گوشی Samsung Galaxy S3 در هنگام شارژ 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - 12:35 بازدید : 1348 بار
انفجار یک گوشی Samsung Galaxy S3 در هنگام شارژ

طبق خبرهای منتشر شده گویا یک دستگاه گوشی سامسونگ گلکسی S3 متعلق به یک پسر جواب بر روی تخت خواب او و در هنگام شارژ منفجر شده است، این حادثه تلفات و خسارات جانی نداشته است اما موجب وحشت این پسر جوان شده است.

حتما پیش از این نیز خبرهایی از این دست شنیده اید، خبرهایی همچون منفجر شدن گوشی های هوشمند، خم شدن بدنه گوشی، ذوب شدن آب، دود کردن گوشی و ...، برخی از این خبرها صرفا به منظور تخریب یک برند و برخی نیز به صورت واقعی منتشر می شوند، اما گویا خبر انفجار این گوشی در دسته ی خبرهای موثق و واقعی قرار دارد. پسر صاحب این گوشی در هنگام رخداد حادثه بر روی تخت و کنار گوشی بوده است اما خوشبختانه آسیب جدی به وی وارد نشده است. بر اثر این حادثه، ابتدا رویه ی تخت سوراخ شده و کم‌ کم تشک و لایه‌ های درونی آن آسیب دیده‌اند. والدین این پسر بچه قصد مراجعه به مرکز خدمات بیمه و یا خود سامسونگ را ندارند، چراکه معتقدند به دلیل چند ساله بودن محصول احتمالاً فقط وقت خود را تلف می‌کنند و چیزی به دست نخواهند آورد. مادر این پسر در مصاحبه ای اعلام کرده است که فرزندش با مشاهده دود منتشر شده از گوشی از آن فاصله گرفته است، او اعلام کرد که این اتفاق یک درس عبرت برای خانواده آنها خواهد بود تا هرگز گوشی را در ساعات پایانی شب و در هنگام خواب شارژ نکنند و در هنگام شارژ نیز گوشی را بر روی تشک، فرش و اشیاء قابل اشتعال قرار ندهند.

هنوز علت اصلی این حادثه مشخص نشده است اما استفاده از شارژرهای غیراصل، مشکل دارد و همچنین تعویض باتری با باتری های غیراستاندارد از جمله عمده دلایل چنین مشکلاتی در گوشی های قدیمی است.

منبع PhoneArena
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.